17.01.2022

Турскиот претседател Ердоган пристигна во посета на Албанија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган пристигна во официјална посета на Албанија. Ердоган беше пречекан со официјална церемонија на Меѓународниот аеродром „Мајка Тереза“ во Тирана, од страна на премиерот на Албанија, Еди Рама.Репортажи, човечки приказни, докумантарци...и илјадници други на нашиот YouTube канал. Претплатете се.

Најнови