спорт

НБА: Селтикс благодарение на 53-те поени на Тејтум го совлада тимот на Тимберволвс

НБА: Селтикс благодарение на 53-те поени на Тејтум го совлада тимот на Тимберволвс

Синоќа се одиграа 9 натпревари во американската Национална кошаркарска лига (НБА)

Агенда
Агенда на Турција и агенда во светот, програми на лидери и меѓународни активности на страницата за Агенда.
НБА: Филаделфија Севентисиксерс го совлада Бостон Селтикс, Милвоки Бакс загуби од Голден Стејт Вориорс
07.04.2021

НБА: Филаделфија Севентисиксерс го совлада Бостон Селтикс, Милвоки Бакс загуби од Голден Стејт Вориорс

- Атланта Хоукс против Њу Орлеанс Пеликанс во третата четвртина имаше 11 од 11 прецизни удари за 3 поени, запишувајќи се во историјата на НБА како екипа која во една четвртина успеала да има најголем број на удари за 3 поени со 100 % успех.

Четвртфинале на УЕФА Лига на шампиони: Реал Мадрид со 3:1 го совлада Ливерпул
07.04.2021

Четвртфинале на УЕФА Лига на шампиони: Реал Мадрид со 3:1 го совлада Ливерпул

Денес на програмата се преостанатите две средби од четгвртфиналето на УЕФА Лигата на шампиони. Се среќаваат Баерн Минхен - Париз Сен Жермен и Порто - Челзи. Двата натпревари почнуваат во 21:00 часот.

Турски кревач на тегови го собори европскиот рекорд
07.04.2021

Турски кревач на тегови го собори европскиот рекорд

Исмаилов го освои златото и го собори европскиот рекорд во машка категорија до 73 килограми со кревање 160 килограми во Москва

НБА: Бруклин Нетс го совлада Њујорк Никс благодарение на 40-те поени на Кари Ирвинг
06.04.2021

НБА: Бруклин Нетс го совлада Њујорк Никс благодарение на 40-те поени на Кари Ирвинг

Во дуелот на тимовите од Западната конференција, Далас Маверикс благодарение на одличната игра на Лука Дончиќ како домаќин ја совлада Јута Џез со 111:103

Преглед на 5-те европски најсилни фудбалски лиги
05.04.2021

Преглед на 5-те европски најсилни фудбалски лиги

Во Англија, лидер на табелата е Манчестер Сити, Атлетико Мадрид во Шпанија, Интер во Италија, Баерн Минхен во Германија и Лил е лидер во Франција