Kvalifikacije za EURO: Crna Gora poražena od Češke

Adel Omeragic  | 11.09.2019 - Update : 11.09.2019
Kvalifikacije za EURO: Crna Gora poražena od Češke Foto: Adel Omeragic - Anadolu Agency

Podgorica

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od selekcije Češke 3:0, u utakmici 5. kola kvalifikacija za EURO 2020, javlja Anadolu Agency (AA).

Češka je večeras bila opasnija, više je napadala i stvarala šanse i na kraju zasluženo slavila. S druge strane, večerašnjim porazom selekcija Crne Gore ostala je bez šansi za odlazak na EURO.

Prvo poluvrijeme počelo je dominacijom selekcije Češke, koja je preko Masopusta i Šika pokušavala da stigne do gola. Crna Gora je u prvom poluvremenu imala svoje šanse, ali Boljević i Mugoša nisu bili precizni.

Drugo poluvrijeme donijelo je još bolju igru Češke, koja je je za četiri minuta uspjela da postigne dva gola i odnese tri boda iz Podgorice.

Najprije je Souček pogodio u 54. minutu nakon kornera Jankta, da bi prednost gostiju duplirao Masupost u 58. minutu.

Do kraja meča po nekoliko pokušaja sa obje strane, da bi u nadoknadi vremena Darida pogodio za konačnih 3:0 za selekciju Češke.

U drugom meču grupe "A" grupe, Engleska je pobijedila Kosovo 5:3.

Na tabeli, Engleska je prva sa 12 bodova, Češka je osvojila devet, Kosovo osam, dok Crna Gora i Bugarska imaju po dva boda.