Euro
6.36
Dolar
5.73
BIST 100
96,031.83
Altın
1,506.29
Yaşam

Stresten kurtulmak için başladı keçi çiftliği kurdu

Ankara'da yıllarca uzun yol şoförlüğü yapan Süleyman Öztürk, iş stresinden kurtulmak için 3 keçiyle başladığı hayvan besiciliğinde içerisinde 200 keçinin bulunduğu çiftliğin sahibi oldu.

Hüseyin Yiğiner   | 21.07.2018
Stresten kurtulmak için başladı keçi çiftliği kurdu

Ankara

ANKARA - HÜSEYİN YİĞİNER

Ankara'nın Çubuk ilçesinde yıllardır yaptığı tır şoförlüğünü stresli bir iş olduğu için bırakarak 3 keçi satın alan Süleyman Öztürk, kısa sürede içerisinde 200 keçinin bulunduğu çiftliğin sahibi oldu.

Yıllarca yaptığı tır şoförlüğü ile evinin geçimini sağlayan 41 yaşındaki Öztürk, hayatının büyük bir bölümünü ailesinden uzakta yollarda geçirdi. Tır şoförlüğünü bıraktıktan sonra yaşadığı stresi unutmak için 3 keçi satın alan Öztürk, kısa sürede keçi sayısını 200'e çıkartarak ilçenin en büyük keçi üreticilerinden biri oldu.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mutluluğu keçi yetiştirmekte bulduğunu ifade etti.

Sabah erken saatlerde kalktığını aktaran Öztürk, "Her sabah keçilerimi otlatmaya çıkarıyorum. Daha sonra ahırda bakımlarını yapıp, yemlerini veriyorum. Süt sağımlarını yapıyorum." dedi.

Şoförlük yaparken haftada bir ya da iki gün evine gelebildiğini vurgulayan Öztürk, her gün evde olduğu için ailesiyle daha fazla zaman geçirdiğini dile getirdi.

Doğayla iç içe olduğunu anlatan yaşayan Öztürk, huzurlu bir hayatın içerisinde mutluluğu doyasıya yaşadığını ifade etti. 

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın