Euro
6.29
Dolar
5.72
BIST 100
100,020.60
Altın
1,524.17
Yaşam

Şehit oğlunun adını kütüphanede yaşatıyor

Terör saldırısında şehit olan polis memuru Emrah Pekdoğan'ın eğitim gördüğü Fatih Ortaokulu'ndaki kütüphaneyi yenileyen şehidin ailesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'nda çocukların yüzlerini güldürdü.

Zekeriya Karadavut   | 23.04.2019
Şehit oğlunun adını kütüphanede yaşatıyor

Kırıkkale

İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Emrah Pekdoğan'ın eğitim gördüğü Fatih Ortaokulu'ndaki kütüphaneyi yenileyen ve kitap sayısını artıran şehidin ailesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'nda çocuklara modern bir kütüphane hediye etmenin mutluluğunu yaşadı.

Polis memuru 22 yaşındaki Emrah Pekdoğan, 7 Haziran 2016'da İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit oldu. Pekdoğan'ın ailesi, oğullarının okuduğu Fatih Ortaokulu'ndaki kütüphaneyi yenilemeye karar verdi.

Aile, 30 kitabın yer aldığı kütüphaneyi modern hale getirerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na yetiştirdi.

Kütüphanenin yenilenmesinde bizzat görev alan şehidin annesi Narşin Pekdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evladının şehadetinin üzerinden yaklaşık 3 yıl geçtiğini ancak hala acısını derinden hissettiğini söyledi.

Oğlunun adını yaşatmak için birçok şey yaptığını şimdi de çocukların okuması için kütüphane oluşturduğunu belirten Pekdoğan, şöyle konuştu:

"Ben şehit evladımı hiçbir zaman kaybettim demiyorum. Evladımın çiçekli bahçesine sürekli gidip geliyorum. Onun adına birçok hayır işledim. Bir şadırvan açtım. Kendisinin yaptığı resimlerin sergisini açtım. Şimdi de isminin verildiği kütüphaneyi açtım. Evladımın ismi okullara, sınıflara verildi. Çok mutlu oluyorum. Evladımın isimlerini buralarda gördükçe evladım şehit olmuş değil de yaşıyor gibi geliyor. Acısı çok büyük. Dolabını açıyorum, ağlıyorum, içim yanıyor. Ama bunun gibi şeyler yaptığımız zaman bir nebze de olsa içim serinliyor."

"Şu anda 3 bin kitap var ve her yer pırıl pırıl"

Bir yakınlarının şehit oğlu için kütüphane yaptırma fikri sunduğunu anlatan Pekdoğan, "Bizler de uygun gördük ve çalışmalara başladık. Kitaplar için bir duyuru yaptık. Eşimiz, dostumuzdan Allah razı olsun. Hepsi kitapları yağmur gibi yağdırdı. Kütüphane için yeteri kadar kitap geldi tamamladık ama hala bugün sabah bile kitaplar geldi. Şehit evladım da bu okulda okumuştu. Bu okulun kütüphanesine geldim 30 kitap vardı, masalar farklı farklıydı çok içerledim, acı verdi bu durum. Şu anda 3 bin kitap var ve her yer pırıl pırıl." şeklinde konuştu.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın