Yaşam

Çarşıda da camide de resim merakından vazgeçmiyor

Samsun'un Alaçam ilçesinde vaiz olarak görev yapan Murat Öztürk, vaizliğin yanı sıra resimle iç içe bir yaşam sürüyor.

25.06.2017
Çarşıda da camide de resim merakından vazgeçmiyor Fotoğraf: AA/Fatih Mehmet Kürkçü

SAMSUN - Fatih Mehmet Kürkçü

Samsun'un Alaçam ilçesinde görev yapan vaiz Murat Öztürk, kara kalem resim çalışmalarıyla dikkati çekiyor.

Vaizliğin yanı sıra resimle de iç içe olan evli ve 3 çocuk babası 43 yaşındaki Öztürk, resme merakı nedeniyle kurşun kalemini ve kağıtlarını yanından ayırmıyor.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, resme ilgisinin küçük yaşlarda başladığını, her fırsatta kalemiyle bir şeyler karaladığını, zamanla kendisini geliştirdiğini söyledi.

Evinin bir bölümünü atölyeye çevirdiğini, kara kalem dışında sulu boya ve pastel çalışmaları da yaptığını anlatan Öztürk, resim çizmenin kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

"Resim hayatımda hep oldu"

Kalem ve kağıtlarını yanından ayırmadığını, ilham geldiğinde camide de resim yaptığını belirten Öztürk, "12 yıldır vaizlik yapıyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımızın dergisinde de çalışmalarım yayınlanıyor. Resim hayatımda hep oldu. Sokak arasında, caddede, parkta, otobüste ya da arabada, camide, hangi mekanda olursa olsun, beyin elleri harekete geçirdiğinde resim yapıyorum." dedi.

Öztürk, din adamlarının kendilerini geliştirmesi gerektiğini, bunun için resmin dışında bol bol kitap okuduğunu vurguladı.

Darbe girişimini anlatan çalışmayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etti

Öztürk, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesini anlatan çalışmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Samsun ziyareti sırasında hediye ettiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Kara kalem çalışmamda 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' vurgusu yaptım. Beğeni kazanan bu çalışmamı yapmak 3 ay gibi bir süre aldı. Çalışmamı Cumhurbaşkanımıza takdim etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Aynı zamanda Başbakanımız Binali Yıldırım'a da kara kalem portre çalışması yaparak takdim ettim. Çok memnun kaldılar ve beğendiler." 

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın