Dolar
9.61
Euro
11.14
Altın
1,800.74
ETH/USDT
4,195.00
BTC/USDT
62,790.00
BIST 100
1,522.02
Yaşam

Burnundaki silgiyle 30 yıl yaşadı

Malatya'da, 37 yaşındaki kadının, ilkokuldayken burnuna kaçan silgi, 30 yıl sonra operasyonla çıkarıldı.

27.03.2015
Burnundaki silgiyle 30 yıl yaşadı

MALATYA

Alınan bilgiye göre, G.Ş, nefes alma problemi nedeniyle Malatya'da özel bir hastanenin kulak burun boğaz bölümüne başvurdu. G.Ş'nin muayenesinde burnunda silgi parçası olduğu tespit edildi. Yapılan operasyonun ardından hastanın burnundaki parça çıkarıldı.

Operasyonu gerçekleştiren plastik cerrahi uzmanı doktor Hakan Aydoğan, "Hastanın 7 yaşındayken burnuna silgi kaçmış 30 yıl burnunda silgiyle yaşamış" diye konuştu.

Hastanın şimdiye kadar nefes almakta sıkıntı yaşamadığını kaydeden Aydoğan, "Silgi zamanla hastanın burnunun içerisinde parçalanmış. Bu yüzden son zamanlarda nefes alması güçleşmiş. Bunu hisseden hasta kulak burun boğaz bölümüne geliyor. Yapılan tetkiklerde burnundaki silgi parçasının soruna neden olduğu belirlenmiş. Daha sonra hasta bize yönlendirildi. Başarılı bir operasyonla silgiyi çıkardık. Hasta artık nefes alma sorunu yaşamıyor" ifadesini kullandı. 

Muhabir: Naim Boşkut

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın