Euro
10.31
Dolar
8.64
BIST 100
1,402.35
Altın
1,778.19
Yaşam, arşiv

5 hilalli oteller geliyor

"Yıldız" standardının bulunduğu otelcilik sektörüne İslami standartların gözetildiği "hilal" standardı geliyor.

11.12.2012
5 hilalli oteller geliyor

KUALA LUMPUR - Zehra Yaman

Evrensel Hilal Standartları Merkezi Başkanı Prof. Dato İsmail İbrahim, AA muhabirine, İslami standartlarda otelcilik ve helal damgası konusunda bilgi verdi.

Hilal amblemiyle standartlaşan İslami ölçülere uygun otellerin kurulma amacının Müslümanların daha rahat dini vecibelerini yerine getirerek tatil yapabilmelerini sağlamak olduğunu vurgulayan Prof. Dato İbrahim, İslami standartlardaki otellerde namaz vakitlerinin duyurulması, odalarda seccade ve Kur'an-ı Kerim bulunması, yiyecek ve içeceklerin helal olması gerektiğini söyledi.

Normal otellerde kullanılan 'yıldız' standartları, İslami otelcilikte 'hilal standartları'  olarak ifade ediliyor. Malezya'da ilki gerçekleşen 'Uluslararası İslami Otelcilik Standartları Konferansı'nda Türkiye'de faaliyet gösteren Caprice Otel de 7 hilal aldı. Caprice Grup'un İstanbul'da inşaatı devam eden otelinin tavanı Kubbetüs-Sahra gibi dizayn edilecek ve bu katta 24 saat boyunca Kur'an-ı Kerim okunacağı öğrenildi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın