Dolar
17.25
Euro
17.56
Altın
1,743.74
ETH/USDT
1,222.00
BTC/USDT
20,890.00
BIST 100
2,423.32
Gündem, arşiv

Topbaş "Yedikule planı"nı iade etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, belediye meclisinde görüşülerek kabul edilen Yedikule Mahallesi ile ilgili "Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Tadilatı"nı yeniden değerlendirilmek üzere iade etti.

25.11.2014
Topbaş "Yedikule planı"nı iade etti

İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, belediye meclisinde görüşülerek kabul edilen Yedikule Mahallesi ile ilgili "Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Tadilatı"nın yeniden değerlendirilmek üzere iade ettiği bildirildi. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Fatih'e bağlı Yedikule Mahallesi'yle ilgili, "Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Tadilatı"nın, daha önce belediye meclisince kabul edildiği belirtildi. Açıklamada, Topbaş'ınsöz konusu kararı, "yeniden değerlendirilmek üzere" belediye meclisine iade ettiği kaydedildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Topbaş, iade kararını, söz konusu alanın asli niteliğinin korunması ve geleceğe taşınması için daha kapsamlı bir çalışmaya imkan sağlamak amacıyla aldığını aktararak, "Yapılacak çalışmalara ışık tutması için tarihçiler, bilim adamları, mahalle sakinleri ve ilgililerin katılacağı bir çalıştay düzenlenmesinin faydalı olacağı düşünülmektedir. Söz konusu plan tadilatı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne iade edilmekle birlikte, bu plan tadilatına gerekçe oluşturan mahalle sakinlerinin güvenlik, aydınlatma, çevre temizliği eksikliği gibi talepleri hızla ele alınıp, çözüme kavuşturulacaktır" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Halil İbrahim Başer

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın