Euro
10.38
Dolar
8.69
BIST 100
1,410.79
Altın
1,779.55
Gündem, arşiv

Teröristlerin pusu hazırlığını İHA'lar görüntüledi

Cizre'de teröristlerin polislerin ilerleyişini engellemek için patlayıcıyı infilak ettirmesi, belediyenin araçlarıyla hendek kazması ve pusu hazırlıklarını İHA'lar kaydetti.

17.09.2015
Teröristlerin pusu hazırlığını İHA'lar görüntüledi

ŞIRNAK

Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının polislerin ilerleyişini engellemek amacıyla patlayıcıyı infilak ettirmesi, belediyenin iş makinalarıyla hendek kazması ve güvenlik güçlerine pusu hazırlıkları, insansız hava araçlarının (İHA) kameraları tarafından görüntülendi.

İlk kez ortaya çıkan görüntülerde, Cizre'de Nur, Cudi ve Yafes başta olmak üzere çeşitli mahallelerde açtıkları hendekler ve oluşturdukları barikatlarla ilçeyi yaşanmaz hale getiren teröristlerin, bu çalışmalarında Cizre Belediyesi'ne ait iş makinesi ve kamyonları kullandığı belirlendi.

Kamera kayıtlarında Cizre Belediyesi'ne ait bir kamyonun, teröristlerin cephanelik ve hücre evlerini korumak için kurulan barikata moloz boşalttığı, diğer taraftan iş makinesinin de hendek kazdığı görülüyor.

Çok sayıda hendek ve barikata el yapımı patlayıcı ve mayın yerleştiren teröristlerin bunları güvenlik güçlerini taşıyan araçların geçişi esnasında infilak ettirmeyi planladıkları tespit edildi.

Pusu hazırlığı 

Cizre sokaklarında silahla dolaşan teröristlerin güvenlik güçlerine pusu hazırlığı da görüntülerde detaylı olarak yer aldı.

Bir grup teröristin polisin ilerleyişini engellemek amacıyla yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi ve çatıda konuşlanan başka teröristlerin de patlamanın ardından polise saldırmak amacıyla sokağa inişleri de görüntülerde yer aldı.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın