Dolar
13.48
Euro
15.25
Altın
1,843.00
ETH/USDT
2,429.00
BTC/USDT
36,624.00
BIST 100
1,910.29
Gündem, arşiv

Herkes üslubuna dikkat etmeli

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili, ''Her birimizin üslubuna da dikkat etmesi lazım. Bir kısım sorumsuz açıklamaları ibretle izliyorum'' dedi.

07.09.2012
Herkes üslubuna dikkat etmeli

KAYSERİ

Yıldız, Kayseri'de İl Özel İdaresi ile Yol-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imza töreni öncesinde gazetecilerin, Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili yeni gelişme olup olmadığı yönündeki sorularını yanıtladı.
Olayın, herkesi acıya boğduğunu ve 25 askerin şehit olduğunu anımsatan Yıldız, şöyle konuştu:
''25 canımız orada gitti. Allah'tan onlara rahmet diliyorum, milletimize ve yakınlarına Allah sabır versin diyorum. Tabi bununla alakalı toplumsal hassasiyetimizin üst düzeyde olduğu ve her birimizin kalplerinin acıdığı bu ortamda özellikle ilgililerinden ve yetkililerinden bu bilgiyi almak lazım. Buna hem yazılı ve görsel basın olarak hem de her birimizin dikkat etmesi lazım. Bu konuda Milli Savunma Bakanımızın ve silahlı kuvvetlerimizin açıklamaları olacak. Biliyorsunuz, soruşturma ve inceleme safhasında. Ondan sonra bu açıklamalar yapılacak. Dikkat etmemiz lazım. Her birimizin üslubuna da dikkat etmesi lazım. Bir kısım sorumsuz açıklamaları ibretle izliyorum. Bunları da ülkemiz adına, milletimiz adına doğru bulmadığımı söylüyorum. O açıklamalar nedir, milletimiz biliyor.''

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın