Dolar
9.27
Euro
10.76
Altın
1,767.59
ETH/USDT
3,780.00
BTC/USDT
60,646.00
BIST 100
1,409.56
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'yi kabulünde, ikili ilişkiler ve bölgesel sorunların ele alındığı belirtildi.

İlhan Toprak   | 09.12.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi kabul etti

Ankara

ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, basına kapalı gerçekleşen kabul, 1 saat 10 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabulde, terörle mücadelenin ve bu konudaki işbirliğinin, bölgenin istikrarı açısından da önemli olduğu vurgulandı.

Erdoğan, DAEŞ ve PKK da dahil olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele hususunda Türkiye'nin kararlılığına değinerek, DAEŞ'le mücadele konusunda uluslararası koalisyona sağlanan katkılar üzerinde durdu.

Erdoğan ve Barzani ayrıca Türkmenler, Kürtler ve Arapların bölgede uyum ve barış içinde yaşamalarını teşvik için özen gösterilmesinin yanı sıra Irak'ın huzuru açısından mezhep çatışmasını körükleyici tutumlardan kaçınılması gerektiğine dikkati çekti.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın