Euro
6.58
Dolar
6.10
BIST 100
115,642.00
Altın
1,619.34
Türkiye

Cep telefonu mesajıyla teslim ediliyor

Erciş'te, çadır talebi alınan depremzedelerin çadırları, cep telefonlarına gönderilen mesajlar doğrultusunda teslim alınıyor.

29.10.2011
Cep telefonu mesajıyla teslim ediliyor

deprem van_cadirlar_havadan

Erciş'te, çadır talebi alınan depremzedelerin çadırları, cep telefonlarına gönderilen mesajlar doğrultusunda teslim alınıyor.***

VAN

Van'ın Erciş ilçesinde çadır talebi alınan kimlik bilgileri bilgisayar ortamında kaydedilen vatandaşların çadırları, daha sonra cep telefonlarına gönderilen mesajlar doğrultusunda teslim ediliyor.
Erciş Kriz Merkezi'nden yapılan açıklamada, Elazığ Valiliği tarafından geliştirilen Afet Yönetim Sistemi ile yağmanın önüne geçilerek, afetzedelere çadır dağıtımı gerçekleştirildiği ifade edildi. 
Açıklamada, çadır talebi alınan depremzedelerin kimlik bilgilerinin bilgisayar ortamında kaydedildiği, adres tespiti yapıldıktan sonra çadırların cep telefonlarına gönderilen mesajlar doğrultusunda afetzedelere bire bir teslim edildiği bildirildi. 
Erciş nüfusuna kayıtlı afetzedeler dışında başka kimseye çadır verilmeyeceği ifade edilen açıklamada, bu sistemle çadır yağmacılığının önüne geçildiği kaydedildi.
Açıklamada, Elazığ Vali Yardımcısı Ercan Çiçek ve Muradiye Kaymakamı Erol Tanrıkulu tarafından organize edilen çadır dağıtımını, İngiltere Büyükelçiliğinden gelen görevlilerin de izlediği belirtildi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın