Dolar
13.47
Euro
15.27
Altın
1,843.05
ETH/USDT
2,416.30
BTC/USDT
36,397.00
BIST 100
1,910.29
Gündem

Ankara'daki terör saldırısına ilişkin yayın yasağı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Ankara Kızılay'da meydana gelen terör saldırısına ilişkin yayın yasağı getirildi.

13.03.2016
Ankara'daki terör saldırısına ilişkin yayın yasağı

ANKARA

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), Ankara Kızılay'da meydana gelen terör saldırısına ilişkin yayın yasağı getirildi.

Yayın yasağının, patlama anı, sonrası, olay yeri, kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, patlama sonucu yaralanan veya hayatını kaybedenlere ait görüntüleri kapsadığı bildirildi.

RTÜK'ten yapılan açıklamada, olayla ilgili yapılacak yayınlarda 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ile diğer kanunlarda sayılan yayın ilkelerine uyulması gerektiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu çerçevede yayın yasağı, patlamaya ilişkin olarak patlama anı, patlama sonrası olay yeri, kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, varsa patlama sonucu yaralanan veya hayatını kaybeden kişilere ait görüntü, görsel öge ve benzeri unsurları ve bunlarla ilgili abartılı anlatımları kapsamaktadır. Olayın aydınlatılması, şüphelilerin yakalanması ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmemesi için resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilere, bu kişilerin bulundukları yerlere, kullandıkları araçlar ve benzeri diğer hususlara, yayınlarda kesinlikle yer verilmemesini içermektedir."

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın