Euro
9.60
Dolar
8.03
BIST 100
1,407.76
Altın
1,760.69
Türkiye, arşiv

Ankara'da doğalgaz borusunda patlama

Ankara'da yeni gar binasının inşaat çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı.

16.05.2014
Ankara'da doğalgaz borusunda patlama

ANKARA

Ankara'da yeni gar binasının inşaat çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı.

Celal Bayar Bulvarı'ndaki inşaat çalışmasında yer altından geçen doğalgaz hattı zarar gördü.

Olay nedeniyle bölgede güvenlik önlemleri alındı ve yol trafiğe kapatıldı. Başkent Doğalgaz ekipleri de bölgeye sevk edildi.

TCDD: "Güvenlik nedeniyle banliyö seferleri durduruldu"

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'ndan (TCDD) yapılan yazılı açıklamada, Celal Bayar Bulvarı ile Ankara Gar 4. peron arasından geçen doğalgaz borusunun inşaat çalışması sırasında patladığı belirtildi.

Yolcu güvenliği nedeniyle, saat 09.35 itibariyle banliyö seferlerinin durdurulduğu ifade edilen açıklamada, YHT seferlerinin ise planlandığı gibi devam ettiği kaydedildi. Açıklamada, gerekli tedbirlerin alınmasının ardından banliyö seferlerinin başlayacağı bildirildi.

Başkentgaz: "Ekiplerimiz olaya kısa sürede müdahale ederek gazı kesmiştir"

Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz), inşaat çalışması sırasında bir iş makinesinin orta basınç doğalgaz hattını deldiğini, ekiplerin kısa sürede müdahale ederek borudaki gazın güvenli şekilde tahliyesini sağladığını bildirdi.

Şirketin açıklamasında, Celal Bayar Bulvarı ile Ankara Garı arasındaki alanda sabah saatlerinde inşaat çalışması sırasında bir iş makinesinin, yer altındaki orta basınç doğalgaz hattını delmesi nedeniyle gaz kaçağı meydana geldiği kaydedildi.

Açıklamada, acil ekiplerinin olaya hemen müdahale ederek gazı vanadan kestiği, boru içindeki doğalgazın da güvenlik tedbirleri altında yaklaşık 1 saatte tahliye edildiği, çevrede gaz ölçümlerinin normale döndüğü ifade edildi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın