Dolar
13.48
Euro
15.25
Altın
1,843.22
ETH/USDT
2,429.00
BTC/USDT
36,574.00
BIST 100
1,910.29
Gündem, arşiv, arşiv

AA Afyon'daki çalışmaları görüntüledi

Afyonkarahisar'da meydana gelen patlamanın ardından güvenlik önlemi alınan bölgede bomba uzmanlarınca yapılan çalışmalar AA ekibince görüntüledi.

08.09.2012
AA Afyon'daki çalışmaları görüntüledi

AFYONKARAHİSAR

Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki patlamada çevreye mühimmat saçılması nedeniyle güvenlik çemberine alınan Kışlacık ve Yukarı Kışlacık köylerinde bomba imha uzmanlarının çalışmaları sürüyor. 
Bölgeye giren AA ekibi, bomba imha uzmanlarının çalışmalarını görüntüledi. Uzman ekipler, geniş bir alanda sürdürdükleri tarama çalışmalarında tespit ettikleri bombalardan bazılarını, kontrollerden sonra topladı, riskli değerlendirilen hasarlı bombaları ise işaretledi.
Öte yandan güvenlik çemberine alınan bölgede yaşayan vatandaşlar, AA ekibine patlama anını anlattı.
Kışlacık köyünde yaşayan Şerife Çelik, patlamanın ardından çok sayıda bombanın kendi evlerinin yanına kadar ulaştığını, fark ettikçe haber verdikleri görevlilerin gelip mühimmatı topladığını anlattı. 
Bombalardan korktuklarını ama ellerinden gelen bir şey olmadığından bölgede yaşamlarını sürdürdüklerini kaydeden Şerife Çelik, ayrıca bu sabah hasar tespiti için görevlilerin geldiğini, gerekli tutanakları düzenleyerek ayrıldıklarını söyledi.
Yukarı Kışlacık köyünde yaşayan Halil Koç ise patlamanın şiddetiyle mühimmat deposuna ait beton ve demirler ile bombaların yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki tarlasına kadar geldiğini aktardı. 

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın