Euro
10.38
Dolar
8.56
BIST 100
1,442.56
Altın
1,853.77
Spor, spor gündemi, Futbol, arşiv

Deplasman yasağı kalksın

TFF Başkanı Demirören, önümüzdeki sezondan itibaren deplasman yasağının kalkması istedi.

25.12.2012
Deplasman yasağı kalksın

ANKARA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, ''Hem federasyon, hem Kulüpler Birliği olarak önümüzdeki sezondan itibaren deplasman yasağının kalkması taraftarıyız'' dedi. 

Kamuoyunda söylenildiği gibi hazırlanmış bir yasanın üzerinde tartışma yapılmadığını belirten Demirören, ''Burada kanunun hazırlanması tartışıldı. Futbol kanununun ayrı olarak yapılaması lazım. Burada da herkes hem fikir. Biz federasyon olarak, Kulüpler Birliği olarak, Genel Müdürlük olarak bütün kulüplerin problemlerini dinleyerek, futbolun sorunlarını bilen kişiler olarak, ayrı bir kanun tasarısı hazırlayıp Bakanlığımıza sunacağız'' diye konuştu. 

Bir gazetecinin, ''Bakan Suat Kılıç çalıştaydaki konuşmasında deplasman yasağından duyduğu rahatsızlığı belirtti. Bu konuda siz neler söyleyeceksiniz?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Deplasman yasağı 1 senedir futbolda uygulanıyor ama bildiğim kadarıyla 4 senedir basketbolda uygulanıyor. Bugünün bir problemi değil. Basketbolun yanı sıra yine bildiğim kadarıyla voleybol maçlarında da uygulanıyor. Genel bir problem. Bu kulüplerin kendi arasında aldıkları bir karar. Biz hem federasyon hem Kulüpler Birliği olarak önümüzdeki sezondan itibaren deplasman yasağının kalkması taraftarıyız. Bu sadece futbolda değil, basketbolda, voleybolda 4-5 senedir uygulanan bir olay. Sadece futbolla getirmeyelim her şeyi lütfen.''

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın