Dolar
13.80
Euro
15.62
Altın
1,777.35
ETH/USDT
4,190.00
BTC/USDT
49,121.00
BIST 100
2,045.84
Politika, seçim 2015, arşiv

'Vatandaşın derdi neyse onunla ilgileneceğim'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları durumunda siyasette kavgaya yer vermeyeceğini belirterek, vatandaşın derdi neyse onunla ilgileneceğini söyledi.

04.06.2015
'Vatandaşın derdi neyse onunla ilgileneceğim'

ANKARA-HATAY

Seçim çalışmaları kapsamında Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde halka hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan pazar günü sandığa gitmelerini istedi.

Koalisyon tartışmalarını hatırlatarak, CHP'nin tek başına iktidar istediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Artık istikrar edebiyatı yapmıyorlar. 'Efendim istikrar bozulurmuş.' Memlekette istikrar mı kaldı? 17 milyon yoksulun olduğu ülkede istikrar mı olur? Tam bir bozguna uğradılar, aşağıya doğru gidiyorlar. Yukarıya doğru giden halka güven veren tek parti CHP'dir" diye konuştu.

"Devletin nasıl yönetileceğini  ben bilirim"

İktidar olmaları durumunda siyasette kavgaya yer vermeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, vatandaşın derdi neyse onunla ilgileneceğini bildirdi. 

Kılıçdaroğlu, "Size inanıyorum, size güveniyorum. 8 Haziran'da güzel bir Türkiye'yi, yaşanacak, huzurlu bir Türkiye'yi, gerginlikten arınmış bir Türkiye'yi, geleceğe umutla bakacağımız bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Hiç kimse endişe etmesin. Devletin nasıl yönetileceğini onlar bilmezler, ben bilirim." şeklinde konuştu.

"Huzuru ve bereketi getireceğim"

Polatlı Cumhuriyet Meydanı'nda da halka hitap eden Kılıçdaroğlu, 8 Haziran'da başbakan olacağını, Türkiye'ye huzuru ve bereketi getireceğini öne sürdü.

Büyük ve güçlü olan Türkiye'nin kaynaklarının bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Yeter ki kaynağı vatandaşın lehine kullan. Köşeyi dönmek için para var, emekliye gelince para yok. Emekli kardeşim size sözüm söz, o kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim ve bu millete vereceğim. Kimse endişe etmesin" dedi.

"Türkiye'yi Ortadoğu'nun, Asya'nın, Kafkasların, Avrupa'nın merkezi yapacağız" 

Kılıçdaroğlu, bu yola çıkarken halka bir çok şey vadettiklerini söyleyerek, "Bu ülkede hiç bir ayrım yapmayacağız. Bu ülkede herkesin kardeşçe yaşamasını istiyoruz. Bu ülkede huzurun ve barışın hakim olmasını istiyoruz. Sadece Türkiye'de değil, bütün komşularımızla barış içerisinde yaşamak istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.  

Kılıçdaroğlu, Merkez Türkiye projesini açıkladıklarını, projenin dünyanın dördüncü büyük projesi olduğunu ve  200 milyar dolarlık bir yatırımla gerçekleştirileceğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, 40 milyar dolarını devletin, 160 milyar dolarını özel sektörün vererek gerçekleştirilecek proje ile Anadolu'nun göbeğinde bir mega kent kuracaklarını kaydetti. Kılıçdaroğlu, "2 milyon 200 bin kişiye istihdam olacak bu proje. İskenderun, Mersin, Samsun ve Trabzon limanları bu merkeze bağlı olacak. Türkiye'yi Ortadoğu'nun Asya'nın Kaskasların, Avrupa'nın merkezi yapacağız" ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Barış Gündoğan, Mehmet Tosun, Halit Demir

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın