Dolar
13.47
Euro
15.26
Altın
1,842.35
ETH/USDT
2,431.30
BTC/USDT
36,447.00
BIST 100
1,910.29
Politika, arşiv

Neyin kutlamasını yapıyorsunuz?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nu ziyaretinde hediye takdimini eleştirdi.

09.09.2012
Neyin kutlamasını yapıyorsunuz?

ANKARA 

CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Kılıçdaroğlu toplantının başında basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Farklı siyasi görüş ve düşüncedeki birçok vatandaşın CHP'nin varlığından kaynaklanan haklı bir güven duygusuna sahip olduğunu gözlemlediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
''Türkiye, görgüsünden, terbiyesinden, birikiminden koparılmaya çalışılmaktadır. Sadece son birkaç haftada yaşanan vahim olayların bir benzerinin Cumhuriyet tarihi boyunca gerçekleşmiş olabileceğine ihtimal vermiyorum. 25 ana kuzusu akıl dışı, izan dışı bir şekilde can verecek, bölgeye giden Genelkurmay Başkanı ve o ilin valisi hem de milletin gözünün içine baka baka birbirlerine halı, kilim verecekler, hediyeleşecekler, birbirlerini üstün başarılarından dolayı plaketle ödüllendirecekler. Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler. Ben, bu zihin bulanıklığını, bu akıl tutulmasını, bu sağduyu iflasını açıklayabilecek bir kelime bulamıyorum.''

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın