Politika, seçim 2015, arşiv

MHP'nin seçim bildirgesi 3 Mayıs'ta açıklanacak

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin seçim bildirgesini 3 Mayıs Türkçülük Günü'nde açıklayacak.

21.04.2015
MHP'nin seçim bildirgesi 3 Mayıs'ta açıklanacak

ANKARA  - Fatma Can

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel seçim hazırlıklarını sürdürüyor.

Genel seçimlerin yapılacağı 7 Haziran'a kadar 60'ın üzerinde ilde halkla buluşmayı planlayan Bahçeli, yurt dışına da ayrı bir önem verecek.

Gurbetçilerden oy istemek için 24 Nisan'da Almanya'ya gidecek Bahçeli, 26 Mayıs'ta  ülkenin batı kesimindeki Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Oberhausen şehrindeki Arena salonunda düzenlenecek etkinliğe katılacak. Avrupa Türk Konfederasyonu tarafından "Bizimle Yürü Avrupa Türklüğü" sloganıyla düzenlenen "Türkiye Sevdası Kutlu Yürüyüş Şöleni"nde bir konuşma yapacak Bahçeli, Avrupa'da yaşayan Türkler'le buluşacak. 

Bahçeli, ''3 Mayıs Türkçülük Günü''nde, Ankara'da düzenlenen toplantıyla partisinin seçim beyannamesini kamuoyuna açıklayacak, ardından yurt gezilerine başlayacak. 

Seçim kampanyası süresince, aynı gün içinde 2 ya da 3 ilde miting yapacak Bahçeli, 17 Mayıs'ta Adana ve Mersin'de vatandaşlardan oy isteyecek. Bahçeli, 23 Mayıs'ta Kırşehir ve Kayseri'de halka seslenecek.

Devlet Bahçeli, 24 Mayıs'ta Ankara'da, 31 Mayıs'ta da İstanbul'da alanlara çıkacak.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın