Dolar
13.51
Euro
15.33
Altın
1,839.86
ETH/USDT
3,140.00
BTC/USDT
41,987.00
BIST 100
2,042.08
Politika, arşiv

Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu görüşüyor

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hükümet kurma süreci kapsamında bir araya geldi.

10.08.2015
Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu görüşüyor

ANKARA

Hükümet kurma süreci kapsamında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmeye başladı.

Başbakanlık Resmi Konutu'na saat 18.04'de gelen Kılıçdaroğlu'nu, Başbakan Davutoğlu kapıda karşıladı.

İki lider, daha sonra basına kapalı gerçekleşen görüşmeye geçti. Görüşmede, AK Parti'den Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP'den ise Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da hazır bulunuyor.

Görüşmede, AK Parti ve CHP heyetleri arasında, hükümet kurma süreci kapsamında yürütülen "istikşafi" görüşmelerin ele alınması bekleniyor. 

Liderleri görüşmelerini yemekte sürdürüyor

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümet kurma süreci kapsamındaki görüşmelerini yemekte sürdürüyor.

Alınan bilgiye göre, Başbakanlık Resmi Konutu'nda bir süre görüşen iki lider, ardından yemeğe geçti.

 Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu'nun görüşmelere yemekte devam ettiği de belirtildi.

Yemek menüsünde, bamya çorbası, zeytin yağlı tabağı, ızgara çeşitleri, salata, kek, çay ve kahvenin bulunduğu öğrenildi.

Yemekte, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da yer alıyor.

AK Parti ve CHP heyetlerinin, 5 ayrı oturumda, yaklaşık 35 saat süren "istikşafi" görüşmeleri, 3 Ağustos'ta sonra ermişti. Görüşmelerin ardından heyetler, Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu'na sunum yapıp, rapor sunmuştu.

Muhabir: Mehmet Tosun-Kurbani Geyik

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.