Euro
8.99
Dolar
7.38
BIST 100
1,556.57
Altın
1,851.64
Politika

Çelik yeniden kabinede

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına getirildi.

Özcan Yıldırım   | 24.11.2015
Çelik yeniden kabinede

Ankara

ANKARA

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına getirildi.

Siyasete gençlik kollarında başlayan Çelik, Bursa İl Başkanlığı ve Fazilet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 18 Nisan 1999'da yapılan seçimlerde 21. Dönem Bursa Milletvekili seçilen Çelik, İçişleri Komisyonu ve Dilekçe Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan Çelik, 22. Dönem Bursa Milletvekili olarak ikinci defa seçildi ve 5 yıl süre ile AK Parti Grup Başkanvekilliği yaptı.

Alevi Çalıştayları'nı yürüttü

60. Hükümet'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Devlet Bakanı olarak görev yapan Çelik, bu sırada Alevi Çalıştayları'nın yürütülmesinde aktif olarak görev aldı.

2011'deki 24. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Şanlıurfa'dan milletvekili seçilen ve 61. Hükümet'te ikinci kez Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atanan Çelik, bu dönemde 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği ile Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi gibi önemli bir çok kanunun yasalaşmasına katkı sağladı.

Muhabir: Özcan Yıldırım

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın