Euro
6.86
Dolar
6.24
BIST 100
105,284.30
Altın
1,573.30
Özal'ın ölümünün üzerinden 26 yıl geçti

Özal'ın ölümünün üzerinden 26 yıl geçti

ürkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 13 Ağustos 1991'de Cumhurbaşkanı Özal, yaz tatilini geçirdiği Marmaris Okluk Koyunda, denizden çıktıktan sonra basın mensupları ile sohbet etti. (Arşiv)

Turgut Özal Fotoğraf: Selfet Güner

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 21 Temmuz 1991'de Cumhurbaşkanı Özal (sol 2), eşi Semra Özal (solda), ABD Başkanı George Bush (sağ 2) ve eşi Barbara Bush, Topkapı Sarayı'nda. (Arşiv) ( Selfet Güner - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: AA Arşivi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 4 Mart 1991'de Cumhurbaşkanı Özal (sağda), Başbakan Yıldırım Akbulut ile (solda). (Arşiv) ( AA Arşivi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: İlhan Kuyucu

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 9 Kasım 1989'da Cumhurbaşkanı seçilen Özal (ortada), TBMM'de yemin etti. (Arşiv) ( İlhan Kuyucu - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Selahattin Yılmaz

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 31 Mayıs 1990'da Cumhurbaşkanı Özal, Merkez Bankası Binasının terasından Ankara'yı seyretti. (Arşiv) ( Selahattin Yılmaz - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: İlhan Kuyucu

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 8 Mayıs 1992'de Cumhurbaşkanı Özal, ABD'de prostat ameliyatından sonra eşi Semra Özal ile basın mensuplarının karşısına çıktı. (Arşiv) ( İlhan Kuyucu - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: İlhan Kuyucu

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 09 Aralık 1992'de Cumhurbaşkanı Özal ve eşi Semra Özal, Mısır'da bulunan Luksor'daki tarihi tapınağı ve müzeyi gezdi. (Arşiv) ( İlhan Kuyucu - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: AA Arşivi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 29 Ekim 1991'de Cumhuriyet Bayramı'nın 68. yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'de tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Özal da katıldı. (Arşiv) ( AA Arşivi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Selahattin Yılmaz

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 3 Aralık 1991'de Cumhurbaşkanı Özal, Türkmenistan gezisi sırasında Türkmenistan Cumhurbaşkanı Niyazov tarafından hediye edilen "Akalteke" atı ile birlikte. (Arşiv) ( Selahattin Yılmaz - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: AA Arşivi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 29 Ekim 1991'de Cumhuriyet Bayramı'nın 68. yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'de tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Özal da katıldı. (Arşiv) ( AA Arşivi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Yavuz Yüksel

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 16 Temmuz 1981'de Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Özal, ABD'den yurda dönüşünde havalimanında açıklama yaptı. (Arşiv) ( Yavuz Yüksel - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Mehmet Ünlü

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 9 Ocak 1981'de Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Özal. (Arşiv) ( Mehmet Ünlü - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: AA Arşivi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 6 Kasım 1983'de seçimleri kazanan ANAP Genel Başkanı Turgut Özal, eşi Semra Özal ile sabah kahvaltısı yaptı. (Arşiv) ( AA Arşivi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Hikmet Saatçi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 29 Ekim 1990'da Cumhurbaşkanı Özal. (Arşiv) ( Hikmet Saatçi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: İlhan Kuyucu

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 18 Aralık 1990'da Cumhurbaşkanı Özal, Konya'da halka hitap etti. (Arşiv) ( İlhan Kuyucu - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: İlhan Kuyucu

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 9 Kasım 1989'da yeni seçilen 8.Cumhurbaşkanı Özal, görevi devraldı. Özal ve eşi Semra Özal, tören sonrası basın mensuplarına poz verdi. (Arşiv) ( İlhan Kuyucu - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Anadolu Ajansı İnternational

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 24 Kasım 1983'de ANAP İstanbul Milletvekili Özal, yemin etti. (Arşiv) ( Anadolu Ajansı İnternational - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: AA Arşivi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 19 Mayıs 1983'de Özal, başkanlığında kurulan Anavatan Partisi'nin kurucular listesini ve programını açıkladı. (Arşiv) ( AA Arşivi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Hüseyin Tek

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 29 Ekim 1992'de Cumhurbaşkanı Özal, Cumhuriyet Bayramı'nın 69. Yıldönümü dolayısıyla Hipodrom'da düzenlenen geçit töreninde halkı selamladı. (Arşiv) ( Hüseyin Tek - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: AA Arşivi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 6 Kasım 1983'de Milletvekili Genel seçimleri yapıldı. Anavatan Partisi Genel Başkanı Özal, seçim sonuçlarını parti genel merkezinde takip etti. (Arşiv) ( AA Arşivi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Turgut Mantar

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 13 Ağustos 1991'de Cumhurbaşkanı Özal, tatinini geçirdiği Marmaris'te eşi Semra Özal ile birlikte. (Arşiv) ( Turgut Mantar - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Selahattin Yılmaz

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 27 Temmuz 1990'da Marmaris'te tatil yapan Cumhurbaşkanı Özal, yerli ve yabancı turistlerle sohbet etti. (Arşiv) ( Selahattin Yılmaz - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Turgut Mantar

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 13 Ağustos 1991'de Özal eşi Semra Özal ile yaz tatilini geçirdiği Marmaris'te yat gezintisinde. (Arşiv) ( Turgut Mantar - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Turgut Mantar

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 13 Ağustos 1991'de Cumhurbaşkanı Özal, yaz tatilini geçirdiği Marmaris'te botla gezinti yaptı. (Arşiv) ( Turgut Mantar - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Hikmet Saatçi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 10 Ksım 1990'da İran ve Japonya'ya resmi ziyarette bulunacak olan Cumhurbaşkanı Özal, Havalimanında resmi törenle uğurlandı. (Arşiv) ( Hikmet Saatçi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: İlhan Kuyucu

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 18 Aralık 1990'da Konya'daki incelemelerini tamamlayan Cumhurbaşkanı Özal, Ankara'ya hareket etti. (Arşiv) ( İlhan Kuyucu - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: AA Arşivi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 13 Nisan 1985'de ANAP'ın Büyük Kongresi, Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. Özal ve eşi Semra Özal, kongrede delegeleri selamdı. (Arşiv) ( AA Arşivi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: İlhan Kuyucu

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 20 Ekim 1991'de Cumhurbaşkanı Özal ve eşi Semra Özal, erken seçim dolayısıyla oy kullanmak üzere okula geldi. Özal bir kız çocuğunu kucağına alarak sevdi. (Arşiv) ( İlhan Kuyucu - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Caner Gören

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 16 Mayıs 1982'de Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Özal, Elazığ'da Keban Barajı'nı gezerek incelemelerde bulundu. (Arşiv) ( Caner Gören - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Selfet Güner

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 23 Temmuz 1990'da Cumhurbaşkanı Turgut Özal (sol 2) ve eşi Semra Özal (sağ 2) Elazığ'da Krom Tesisini hizmete açtı. (Arşiv) ( Selfet Güner - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Turgut Mantar

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 13 Ağustos 1991'de Cumhurbaşkanı Özal, yaz tatilini geçirdiği Marmaris Okluk Koyunda denizde. (Arşiv) ( Turgut Mantar - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Şükrü Akın

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 4 Mart 1991'de Cumhurbaşkanı Turgut Özal (ortada) Çiğli Askeri Havaalanında, askeri törenle karşılandı. (Arşiv) ( Şükrü Akın - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Selahattin Yılmaz

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 26 Kasım 1990'da Cumhurbaşkanı Özal, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Muhabirleri Derneği (CBMD) Genel Merkezi'nin açılış töreninde bir konuşma yaptı. (Arşiv) ( Selahattin Yılmaz - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: AA Arşivi

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 11 Ağustos 1990'da Cumhurbaşkanı Özal, Çankaya Köşkü'nde basın açıklaması yaptı. (Arşiv) ( AA Arşivi - Anadolu Ajansı )

Turgut Özal Fotoğraf: Selahattin Yılmaz

Türkiye'nin demokratikleşmesi ve ülkede sivil siyasetin yerleşmesi için çaba harcayan, Türk siyasetinin renkli isimlerinden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti. 23 Eylül 1990'da Cumhurbaşkanı Özal, ABD'ye hareketinden önce havaalanında basın toplantısı düzenledi. (Arşiv) ( Selahattin Yılmaz - Anadolu Ajansı )

instagram_banner

Türkiye’den, dünyadan, havadan, karadan, hayatın tam merkezinden en güçlü kareler Instagram hesabımızda. Takip edin.

En Yeniler