MetLife, Üst Düzey Liderlik Değişikliklerini Duyurdu

 

MetLife, Üst Düzey Liderlik Değişikliklerini Duyurdu

NEW YORK--(BUSINESS WIRE) - MetLife, Inc. (NYSE: MET) bugün, kıdemli liderlik ekibinde bir dizi değişiklik duyurdu. Aksi belirtilmedikçe tüm değişiklikler 1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecektir.

Latin Amerika bölgesi Genel Müdür Yardımcısı ve Başkanı Oscar Schmidt şirkette seçkin bir 26 yıllık kariyerin ardından emekli olacak. 31 Aralık 2020'de yönetici pozisyonundan ayrılacak ve liderlik geçişine yardımcı olmak için Mart 2021'in sonuna kadar görevde kalacak.

MetLife Başkanı ve CEO'su Michel Khalaf, “Oscar, geçtiğimiz yirmi beş yılda Latin Amerika işimizi büyütmemize ve geliştirmemize yardımcı oldu, bölge genelinde çok çeşitli bir işletme portföyü oluşturdu” dedi. "Güçlü liderliği altında, Latin Amerika'daki en büyük yaşam sigortası şirketi haline geldik - organik olarak ve bir dizi satın alma yoluyla elde edilen bir ayrım."

Latin Amerika Bölgesel Başkanı olarak Schmidt’in yerine geçecek kişi Eric Clurfain, MetLife Japan K.K. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başkanı, Başkanı ve CEO'su olup bu durum gerekli onaylara tabidir. Kendisi Khalaf'a rapor verecektir.

Khalaf, "Yirmi yılı aşkın sigorta deneyimiyle Eric, yüksek performanslı ekipler ve işletmeler kurma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe ve ortaklarımıza ve müşterilerimize derin bir bağlılığa sahip" dedi. “Son iki yılda, kendisinin iş yürütme ve müşteri odaklılığa yoğun odaklanması Japonya'da kültür değişikliğine neden oldu ve Next Horizon stratejimizi desteklemek için güçlü sonuçlar sağladı. Onun liderliğinde, LatAm'ın MetLife için bir büyüme motoru olmaya devam edeceğinden eminim. "

Clurfain'in kariyer yolu, çok sayıda coğrafyaya ve stratejik liderlik sorumluluklarına yayılmıştır. Şu anki görevinden önce Clurfain, bölgenin 25 pazarını denetleyen EMEA Bölge Başkanıydı. Kendisi daha önce MetLife Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmıştır ve daha sonra Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkanı olarak görev yapmıştır. Clurfain, AIG/Alico ile kariyerinin başlarında Latin Amerika'da yaşadı ve çalıştı.

Clurfain'in İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başkanı, MetLife Japan KK Başkanı ve CEO'su olarak yerine geçecek olan Dirk Ostijn, EMEA Başkanıdır ve bu durum gerekli onaylara tabidir. Ostijn, Başkan Yardımcısı Kishore Ponnavolu, Bölge Başkanı, Asya'ya rapor verecektir.

Khalaf, "Dirk, EMEA bölgemizi zorlu bir çalışma ortamında başarıyla yönetti," dedi. "Liderliği altında, EMEA ekibi yeni iş fırsatlarından oluşan güçlü bir kanal, verimliliğe durmaksızın odaklanma ve 25'ten fazla pazarı kapsayan çeşitlendirilmiş bir model ile güçlü bir ivme kazandı. Onun örnek liderliğinin, derin sigorta uzmanlığının ve müşteriye olan tutkusunun Japonya'daki ekibimiz tarafından memnuniyetle karşılanacağını ve takdir edileceğini biliyorum. "

Ostijn'in 30 yılı aşkın tecrübesi ile kariyeri, ürün, finans, operasyonlar, müşteri hizmetleri ve teknoloji dahil olmak üzere hayat sigortası endüstrisinin tüm yönlerini kapsar. Ayrıca, sigorta komisyonculuğu operasyonlarını yönetmek için on yıldan fazla zaman harcadı, Belçika'da Genel Müdür olarak görev yaptı ve finans müdürü ve stratejik girişimler başkanı gibi bölgesel roller üstlendi.

EMEA Başkanı olarak Ostijn'in yerine Nuria Garcia, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEA Başkan Yardımcısı geçecektir. Kendisi Khalaf'a rapor verecektir.

Khalaf, "Nuria'nın iş geliştirme ve ortaklıklara güçlü bir odaklanma yanı sıra müşteri için tutkusu var" dedi. “Kendisi işletme, işlev ve pazar genelinde iş birliği yapmak için iç ve dış paydaşları birbirine bağlayabilen son derece etkili bir lider. Liderliği, bölgenin devam eden güçlü performansında önemli bir rol oynadı ve bundan sonra da bu başarı geçmişini geliştirmeye devam edeceğine inanıyorum. "

Garcia hem MetLife hem de GE ile EMEA'da dağıtım, pazarlama, operasyon ve finansı kapsayan 20 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Khalaf, "Birlikte ele alındığında, bu hamleler sadece yetenek geliştirme ve yedekleme planlamasına olan bağlılığımızı değil, aynı zamanda müşterilerimize ve hissedarlarımıza değer katmaya hazır olan derin liderler grubumuzu da gösteriyor" dedi.

MetLife Hakkında

MetLife, Inc. (NYSE: MET), bağlı kuruluşları ve iştirakleri aracılığıyla ("MetLife"), dünyanın önde gelen finansal hizmet şirketlerinden biridir ve bireysel ve kurumsal müşterilerinin değişen dünyalarında gezinmelerine yardımcı olmak için sigorta, yıllık gelirler, çalışanlara sağlanan faydalar ve varlık yönetimi sağlar. 1868'de kurulan MetLife, dünya çapında 40'tan fazla pazarda faaliyet göstermektedir ve Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Orta Doğu'da lider konumlara sahiptir. Daha fazla bilgi için ziyaret edin www.metlife.com.

İleriye Dönük İfadeler:

Bu bültendeki ileriye dönük beyanlar, "-acak" gibi kelimeler kullanılarak, MetLife, Inc.'in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyalarında tanımladığı "Risk Faktörleri" de dahil olmak üzere riskler ve belirsizlikler içeren varsayımlara ve beklentilere dayanmaktadır. MetLife'ın gelecekteki sonuçları farklılık gösterebilir ve bu beyanlardan herhangi birini düzeltme veya güncelleme yükümlülüğü yoktur.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Medya: Randy Clerihue, 646-552-0533
Yatırımcılar: John Hall, 212-578-7888

Kaynak: MetLife, Inc.