Dolar
13.46
Euro
15.26
Altın
1,834.53
ETH/USDT
2,525.90
BTC/USDT
35,794.00
BIST 100
2,011.16

Mary Kay Cilt Bilimine Bağlılığını Sürdürüyor

Mary Kay Cilt Bilimine Bağlılığını Sürdürüyor

Mary Kay İki Saygın Konferansta Araştırma Sunumu Yapıyor: 19. Estetik Ve Yaşlanma Geciktirici Tıp Dünya Kongresinde (AMWC) Ve Avrupa Dermatolojik Araştırma Topluluğunda (ESDR)

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Dünyanın yenilikçi cilt bakım şirketlerinden biri olan Mary Kay Inc., 2021 sonlarında iki seçkin Avrupa konferansına katıldı. Mary Kay Inc., 19. Estetik Ve Yaşlanma Geciktirici Tıp Dünya Kongresinde Asyalı cildinde yüksek düzeyde konsantre bir retinol formülünün kullanımı ve bunun tahammül edilebilirliği hakkında bilimsel bir poster sundu. Mary Kay Inc. ayrıca Avrupa Dermatolojik Araştırma Topluluğu (ESDR) ile iş ortaklığı içinde onun 50. Yıllık konferansında Dermatolojide Geleceğin Liderleri Sempozyumuna sponsorluk yaptı. Mary Kay Inc. bu konferansta, kozmetik bir formülasyonun duyarlı cilt ile ilişkili belirtileri hafifletme kabiliyetini ortaya koyan yeni bir klinik çalışmanın sonuçlarını paylaştı.

19. Estetik Ve Yaşlanma Geciktirici Tıp Dünya Kongresi 16-18 Eylül 2021’de Monte Carlo’da yer aldı ve Ekselansları Monaco Prensi Prens Albert II’nin Himayesinde yapıldı. Bu konferansın katılımcıları dermatologlar, plastik ve kozmetik cerrahlar, yaşlanma geciktirme doktorları ve estetik ve genel pratisyen hekimler dâhil olmak üzere birçok meslek içeriyordu. Konferansa 130 ülkeden 8.300’den çok katılımcı gerek şahsen gerek sanal şekilde katıldı. Bu dijital platform, fiziksel sergiyi tamamlayan sürükleyici bir sanal deneyim sağlayarak mesafe veya yolculuk kısıtlamalarına bakılmaksızın katılımcıların dijital sergiye katılmasına ve atölyeleri izlemesine olanak verdi.

Mary Kay bilim insanları bu konferansta retinol kullanımı ve tahammül edilebilirliği hakkındaki en yeni araştırmalarını paylaşmaktan gururlandı. Asyalı bireylerde tedrici şekilde bir retinizasyon protokolü kullanılması ile onların genel cilt görünümlerinde bir iyileşme ve ayrıca post-inflamatuvar hiperpigmentasyonda bir azalma meydana geldi - bu, retinol kullanılırken yaygın bir endişe konusudur, özellikle renkli ciltlerde.

Mary Kay Inc. Baş Bilim Sorumlusu Dr. Lucy Gildea, “Retinol, kanıtlanmış birçok faydası bulunan altın standardı bir cilt bakımı bileşenidir ama bir retinol ürünü için deneyim ve tahammül edilebilirlik her kişi için aynı değildir. Potansiyel tahrişten veya hiperpigmentasyondan endişe eden bireyler için bu araştırmanın sonuçları potansiyel çözümler sağlamaktadır. Bu araştırmayı AMWC’nin 19. Dünya Kongresinde dünya çapında bilim topluluğu ile paylaşmaktan, yenilikçi araştırmamızı cilt bilimi ve yaşlanma alanındaki uzmanlar ile paylaşmaktan çok heyecan duyuyorum,” dedi.

EuroMediCom Kurucusu ve Başkanı Catherine Decuyper, “AMWC 2021, yüksek düzeyde sürekli eğitimi teşvik etmeyi amaçlayan çok yönlü bir estetik ve yaşlanma geciktirme tıp programı içermiştir ve bu yıl Mary Kay’in katılmasından mutluluk duyuyoruz. Küresel bir düzeyde bu alanda yeni fikirlerin alışverişini yapmayı ve ‘know-how’ paylaşmayı teşvik etmeye yardımcı olmayı başardığımızı umuyoruz”, dedi. “Ekibimize, küresel iş ortaklarımıza, katılımcılara ve geniş ölçekte bilimsel topluluğa yaptıkları katkılar ve kendilerine ve estetik ve yaşlanma geciktirme tıbbı ihtiyaçlarına hizmet etme fırsatı nedeni ile minnettarım.”

AMWC 2021’in başarısı üzerine, EuroMediCom, dünya lideri estetik ve yaşlanma geciktirme tıbbı kongresinin 20. edisyonunda dünyanın her yerinden delegelerin onlara katılabilmesi için 31 Mart ile 2 Nisan 2022 arasında AMWC 2022’ye yine hibrit bir biçim içinde ev sahipliği yapacak. Kayıt yaptıranlar şahsen katılmayı seçebilir veya canlı olarak yayınlanan oturumları dünyadaki herhangi bir yerden izleyebilir.

Yıllık Avrupa Dermatolojik Araştırma Topluluğu (ESDR) Konferansı her yıl her Eylül ayında Avrupa’da yapılmaktadır. 2021 yılında yolculuk kısıtlamaları ve COVID-19 önlemleri yüzünden yıllık toplantı 22-15 Eylül 2021’de tamamen sanal şekilde gerçekleşti. ESDR çeşitli cilt hastalıkları ve bulaşıcı hastalıklar ve bağışıklık bozuklukları yaşayan hastaların sağlığını iyileştirme amacı ile araştırmacı dermatolojiyi desteklemektedir. Mary Kay araştırmayı sunmanın yanı sıra konferansın başlangıcını oluşturan bir Dermatolojide Geleceğin Liderleri sempozyumuna sponsorluk da yapabildi.

Mary Kay Inc. Baş Bilim Sorumlusu Yardımcısı Geetha Kalahasti, cildin doğal oranı ile aynı olan bir lipit karışımı, bir nosiseptör (TRPV-1) antagonist ve inflamatuvar sitokinler ekspresyonunu azaltan bir botanik ekstre içeren yeni bir formülasyonun etkilerini değerlendiren yeni bir klinik çalışmanın sonuçlarını paylaştı.

Kalahasti, “Mary Kay olarak biz, cilt biyolojisini anlamaya ve cilt ihtiyaçlarını ele alan yeni ürünler tasarlamaya bağlıyız. Sürekli odak alanlarımızdan birisi duyarlı cilt ile cilt bariyeri işlevi arasındaki ilişki olmuştur,” dedi. “Bu materyallerden her birisi cilt kızarıklığına katkıda bulunan belirli bir biyolojik yolu hedeflemiştir. Bulgular bu çok yönlü yaklaşımın tehlikeye düşen cilt bariyerini güçlendirmeye ve duyarlı cilt ile ilişkili rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olduğunu ortaya çıkarmıştır.”

ESDR Bilimsel Program Komitesi Başkanı Leopold Eckhart, “ESDR kurulu adına, ESDR’ye verilen destek ve ESDR faaliyetlerine yapılan cömert katkı nedeni ile Mary Kay’e teşekkür etmek isteriz. Topluluğumuzun en önemli faaliyetlerinden birisi, yeni araştırma verilerinin ve fikirlerin sunulmasını desteklemektir ve Mary Kay’in bu etkinliğin bir parçası olduğunu görmekten çok memnunuz,” dedi.

Söz konusu bu sempozyum genç araştırmacıları dermatolojideki tanınmış bilim insanları ile bağlamakta ve bu gibi iş birliklerini teşvik etmektedir – bu, Mary Kay Inc. için çok önemli bir odak alanıdır.

MARY KAY HAKKINDA

Erkeklerin hakim olduğu alanlardan birinde engelleri aşan Mary Kay Ash, hayalindeki güzellik şirketini 1963 yılında bir tek amaç ile kurdu: kadınların yaşamlarını zenginleştirmek. Bu hayal, neredeyse 40 ülkede milyonlarca bağımsız satış personeli üyesiyle birlikte milyarlarca dolarlık bir şirket haline dönüştü. Mary Kay bir girişimcilik geliştirme şirketi olarak kadınların ekonomik bağımsızlığa yolculuğunda eğitim, mentorluk, savunuculuk, ağ oluşturma ve yenilik vasıtası ile onlara güç kazandırmaya bağlıdır. Mary Kay, güzelliğin ardındaki bilime yatırım yapmaya ve en yeni cilt bakımı, renk kozmetikleri ve besin takviyeleri ve parfümler üretmeye adanmıştır. Mary Kay, sürdürülebilir bir yarın için bugün yaşamların zenginleştirilmesine, iş mükemmelliğini desteklemeye odaklanmış dünyanın çeşitli yerlerinden kuruluşlar ile iş ortaklığı kurmaya, kanser araştırmasını desteklemeye, cinsiyet eşitliğini geliştirmeye, aile içi istismar mağdurlarını korumaya, topluluklarımızı güzelleştirmeye ve çocukları hayallerini izlemeye teşvik etmeye inanır. marykayglobal.com adresinden daha fazla bilgi alın, bizi FacebookInstagram, ve LinkedIn üzerinde bulun veya bizi Twitter üzerinde izleyin.

EUROMEDICOM HAKKINDA

1999 yılında kurulan ve 2010’dan beri Informa Exhibitions’ın bir parçası olan EuroMediCom öğretim amaçlı Eğitimler, Konferanslar ve Sergiler vasıtası ile Yaşam Bilimlerini ve bilgisini desteklemeyi amaçlamaktadır. Ana etkinlik olan AMWC 2003 yılında oluşturulmuştur ve o zamandan beri dünyada en büyük ve lider tıbbi estetik kongresi hâline gelmiştir. AMWC şu güçlü inanış ile geliştirilmiştir: şu iki yön birleştirilerek dışarıdan estetik tedaviler ve içeriden yaşlanma önlemesi geniş kapsamlı şekilde ele alınabilir: dış görünüş için dermatoloji ve cerrahi prosedürleri vasıtası işle estetik stratejisi ve yaşlanmanın önlenmesi ve estetik tedavilerin iyileştirilmesi için yaşlanma geciktirici tıp. AMWC hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın: https://www.euromedicom.com/en/home.html

AVRUPA DERMATOLOJİK ARAŞTIRMA TOPLULUĞU (ESDR) HAKKINDA

1970’te kurulan Avrupa Dermatolojik Araştırma Topluluğu (ESDR) dermatoloji ile ilgili temel ve klinik bilimi destekleyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. ESDR şu anda yaklaşık 1100 üye ile Avrupa’da en büyük araştırmacı dermatoloji topluluğudur. ESDR araştırmacı dermatolojiyi ve cilt araştırmasını destekleyerek cilt homeostaz hakkında derinlemesine bir anlayışa ve cilt hastalıkları ve cinsel hastalıklar, bulaşıcı hastalıklar ve immün aracılı ve inflamatuvar bozukluklar yaşayan hastaların sağlığını iyileştirme yönünde katkıda bulunmaktadır. ESDR tüm dünyada klinik uzmanları ile bilim insanları arasında araştırmacı dermatoloji ile ilgili bilgi alışverişini kolaylaştırmaktadır. ESDR aynı zamanda dermatolojik araştırma alanında bilgileri geliştirmek için yıl boyunca eğitim etkinlikleri düzenlemektedir. Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://esdr.org/

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52561950/en

 

İletişim Bilgileri

Mary Kay Inc. Kurumsal İletişim marykay.com/newsroom 972.687.5332 veya media@mkcorp.com

Kaynak: Mary Kay Inc.

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.