Dolar
9.37
Euro
10.90
Altın
1,774.06
ETH/USDT
3,730.20
BTC/USDT
60,918.00
BIST 100
1,417.70

American Express, Londra Heathrow Havalimanı'nda Avrupa'daki İlk Centurion® Lounge'u Açtı

American Express, Londra Heathrow Havalimanı'nda Avrupa'daki İlk Centurion® Lounge'u Açtı

Yeni havalimanı dinlenme salonu, Soapsmith'ten Samantha Jameson, Michelin Yıldızlı Şef Assaf Granit ve daha fazlası dahil olmak üzere ödüllü yerel ortakların sunduğu olanaklara sahiptir.

NEW YORK--(BUSINESS WIRE)-- Bugün American Express, Londra Heathrow Havalimanı'nda (LHR) imzalı havalimanı dinlenme salonu programının bir parçası olan Centurion Lounge'un açılışını duyurdu. Terminal 3'te yer alan salon, Avrupa'daki ilk Centurion Lounge ve American Express'in bu yıl açılacak üçüncü Centurion Lounge'u olacak.

Küresel Lounge Tecrübeleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Pablo Rivero, “Londra Heathrow Havalimanı'nda seyahat eden Kart Üyelerimize Centurion Lounge deneyimini tanıtmaktan ve seyahate dönüşlerini daha da özel kılmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. "Ismarlama iç tasarımdan Michelin Yıldızlı bir şefin imzasını taşıyan yiyeceklere kadar, gerçekten eşsiz, birinci sınıf deneyimler sunarak havalimanı dinlenme salonları için çıtayı yükseltmeye devam ediyoruz."

İngiltere'nin En İyilerini Heathrow'a Getirmek:

650 metrekareyi aşan bir alana yayılan yeni salon, Londra'nın canlılığını ve cazibesini somutlaştırırken, Kart Üyelerinin bildiği ve sevdiği imza özelliklerini bünyesinde barındıracak. Yeni alan, yerel ısmarlama tasarım öğelerine ve aşağıdakiler dahil benzersiz olanaklara sahip olacak:

  • Michelin Yıldızlı Şef Assaf Granit'in Küratörlüğünde Global Menü: Londra'daki Coal Office'in şefi Assaf Granit, Executive Chef olarak görev yapacak. Şef Assaf Granit'in menüsü, dünyanın dört bir yanındaki en iyi restoranlarından imzalı yemekler aracılığıyla Londra'nın zengin çok kültürlü mirasına bağlanıyor. Yemekler arasında kendi temel ev yapımı Kubalah ekmeği, tahinli kızarmış pide, shakshukit, konfit domatesli ve tahinli dana ve kuzu yemeği ve tatlı olarak fıstık anglaise ve gül suyu diplomatlı “Oh 'My Baklava'” zeytinyağlı kek yer alıyor.
  • Sıcak ve Soğuk İçecek Seçenekleriyle İngiliz Esinli Çay Sepeti: Ülkenin çay geleneğini kutlayan ilk Centurion Lounge çay arabası, çeşitli yerel sıcak ve soğuk çayların yanı sıra hamur işlerine de ev sahipliği yapacak. Sabahları, Kart Üyeleri seyahatleri sırasında bağışıklık güçlendirici içecekler, mangolu hindistan cevizi suyu, şeftalili buzlu çay ve daha fazlasıyla enerjik kalabilirler. Bar, menüsünde İngiliz kokteylleri bulunan efsanevi miksolog Jim Meehan'ın tekliflerine sahip olacak.1 Wayne's Collins gibi, Tom Collins ve White Negroni'nin bir karışımı ve Hare of the Fog gibi alkolsüz karışımlar, İngiltere'nin kendi Seedlip içkisi ve Aecorn aperatiflerini içeren bir Negroni riffi gibi. Salonda, Şarap Direktörü Anthony Giglio tarafından özel olarak seçilen Fransa, İtalya, Arjantin ve daha fazlasından elde edilen küresel şaraplar yer alacak.
  • Samantha Jameson'dan Mevsimlik Sabunluk Ürünleri: Yeni salon, Londra merkezli Soapsmith'in ödüllü, ısmarlama kokulu banyo ve vücut bakım ürünleri koleksiyonuna ev sahipliği yapacak. Kurucu Samantha Jameson'ın altı imzalı koku serisi, Londra'nın farklı bölgelerinden esinlenmiştir ve yerel malzemelerle çok yetenekli bir sabun ustası ailesi tarafından yapılmıştır. Kokular, Samantha'nın büyüdüğü ilçeye bir övgü olan “Hackney” ile başlayarak salonda mevsimsel olarak değiştirilecek.
  • İngiliz Sanatı ve Tasarımı: Londra'nın ünlü Hyde Park'ına selam veren yosunlu bir duvardan Minty Sainsbury'nin bir dizi mimari kalem çalışmasına kadar, salonun iç kısmı konukları tasarım yoluyla Londra'yı keşfetme yolculuğuna çıkaracak. Salonda, İngiltere merkezli üreticiler Konk, Naughtone ve Deadgood'dan alınan özel mobilyalar ve Norman Parkinson'un moda fotoğrafçılığının yanı sıra Carne Griffiths ve Stephen Marshall'ın orijinal parçaları da dahil olmak üzere Art Story küratörlüğünde bir sanat galerisi yer alacak. Her sanat eseri bir QR kodu içerir, böylece Kart Üyeleri dijital olarak onunla etkileşim kurabilir ve eser ve sanatçı hakkında daha fazla bilgi edinebilir. Salonda ayrıca, aydınlatma tasarımında İngiltere'nin önde gelen ürün tasarımcılarından ikisi olan Lee Broom ve Tom Dixon'ın lüks ve modern aydınlatma tasarımları yer alacak.

Hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenler için temel özellikler olan konuklar, özel çalışma alanlarının, elektrik prizlerinin, özel telefon alanlarının, konforlu koltukların, kablosuz mobil şarjın, yüksek hızlı Wi-Fi'nin ve tesis içi Kart ve seyahatle ilgili hizmetlere yardımcı olacak American Express Üye Hizmetleri Profesyonellerine erişimin keyfini çıkarabilir. Sağlık ve güvenlik her zaman ön planda olduğundan, “Centurion® Dinlenme TaahhüdüSalonda ayrıca artan temizlik sıklığı, yeme-içme dışında salon içinde yüz maskesi takma zorunluluğu ve daha fazlasını içeren uygulamaları da içermektedir.

“Avrupa'da bir American Express Centurion Lounge'a ev sahipliği yapan ilk büyük merkez havalimanı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Seyahat kısıtlamaları hafiflemeye devam ettikçe ve önemli pazarlar yeniden açıldıkça, Terminal 3'teki yeni Centurion Lounge, yolculuklarına çıkmadan önce dinlenmek için sessiz bir yere ihtiyacı olan yolcular için çok hoş bir ek olacak" diyor Heathrow'da Perakende ve Emlak Direktörü Fraser Brown.

LHR'deki Centurion Lounge, yeni kurulan güneş panelleri aracılığıyla yenilenebilir enerjiyi kısmen kullanan ilk Centurion Lounge olacak. Çevreye duyarlı tasarım, American Express'in yönetilen tesislerinde enerji kullanımını azaltmaya yönelik 2025 çevresel hedefleri ve son duyurusu ile uyumludur: 2035 yılına kadar küresel olarak net sıfır emisyon taahhüdü.

Dinlenme salonu erişimi, Kart Üyeleri ve American Express için en önemli seyahat avantajı olmaya devam ediyor. 1 Temmuz itibariyle, Tüketici Platinum ve Business Platinum Card® Üyeleri, seyahat ettikleri zaman, dünya çapındaki +40 Centurion Lounge ve Escape Lounges – The Centurion® Studio Partner konumları dahil olmak üzere daha fazla havaalanı dinlenme salonuna ve premium olanaklara erişebilir. 140 ülkede 1300'den fazla havalimanı dinlenme salonu ile American Express Global Lounge Collection®, Platinum Card Üyelerine piyasadaki diğer tüm kredi kartlarından daha fazla dinlenme salonu yeri seçeneği erişimi sunar.2.

AMERICAN EXPRESS HAKKINDA

American Express, müşterilere yaşamları zenginleştiren ve iş başarısını artıran ürünlere, içgörülere ve deneyimlere erişim sağlayan küresel olarak bütünleşmiş bir ödeme şirketidir. Şu adreslerden daha fazla bilgi edinin americanexpress.com ve bizimle bağlantı kurun facebook.com/americanexpress, instagram.com/americanexpress, linkedin.com/company/american-express, twitter.com/americanexpress, ve youtube.com/americanexpress.

Ürünlere, hizmetlere ve kurumsal sorumluluk bilgilerine ilişkin önemli bağlantılar: kişisel kartlar, kartvizitler, seyahat Hizmetleri, hediye Kartları, ön ödemeli kartlar, tüccar hizmetleri, Accertify, Kabbage, Resy, Kurumsal kart, iş seyahati, çeşitlilik ve katılım, kurumsal sorumluluk ve Çevresel, Sosyal ve Yönetişim raporları.

CENTURION LOUNGE HAKKINDA

Centurion® Dinlenme Salonu, American Express Centurion Dinlenme Salonları, Kaçış Dinlenme Salonları- The Centurion Studio Partner, Delta'da uçan Kart Üyeleri için Delta Sky Club®, Priority PassTM erişimini içeren daha geniş American Express Global Dinlenme Salonu Koleksiyonu içindeki özel dinlenme salonu programıdır. Kayıt sırasında Seçilmiş Dinlenme Salonları, Airspace Dinlenme Salonları, Plaza Premium Dinlenme Salonları, Lufthansa Group ile uçarken belirli Lufthansa Dinlenme Salonları ve 140 ülkede bulunan ve sayıları artan dinlenme salonları ile Ek Global Lounge Collection Partner Dinlenme Salonları.

Uygun Kart Üyeleri, Global Lounge Collection web sitesinde veya American Express® Uygulamasını kullanarak bir dinlenme salonu bulabilir. American Express® Uygulamasındaki mobil check-in aracıyla belirli Centurion Dinlenme Salonlarına da giriş yapabilirler.

HEATHROW HAVALİMANI HAKKINDA

Heathrow, Birleşik Krallık'ın tek merkez havalimanı ve dünyanın en iyi uluslararası havacılık merkezlerinden biridir. Havaalanı, İngiltere'nin en büyük kargo limanıdır ve İngiliz ticaretinin büyümesine yardımcı olur ve ülkeye COVID-19 ile mücadelede yardımcı olur. Heathrow'un amacı, yolculara dünyanın en iyi havalimanı hizmetini sunmaktır ve 2021 Skytrax Ödülleri'nde dünyanın en iyi on havalimanından biri olarak seçilmekten mutluluk duyuyoruz. Heathrow artarda altıncı yıl için “Batı Avrupa'nın En İyi Havalimanı” ödülüne layık görüldü ve havalimanının pandemi sırasında yolcularımızı ve iş arkadaşlarımızı güvende tutma çabalarını takdir ederek COVID-19 Havalimanı Mükemmellik Ödülü'nü kazanan tek Birleşik Krallık havalimanı oldu. Heathrow, CAA'nın COVID-19 Güvenlik Güvence Planını geçti ve Airports Council International'dan Havaalanı Sağlık Akreditasyonunu aldı.

 

1 Alkollü içecekleri tüketmek için yasal yaşta olmalıdır. Lütfen sorumlu bir şekilde içiniz. 2 Ağustos 2021 itibariyle.

İletişim

Yasamin Haghshenas Yasamin.Haghshenas@aexp.com

 

Kaynak: American Express