Dolar
17.93
Euro
18.24
Altın
1,774.51
ETH/USDT
1,880.00
BTC/USDT
23,880.00
BIST 100
2,913.30
Kurumsal Haberler, arşiv

Ortadoğu'nun nabzını AA tutacak

Mısır'ın başkenti Kahire'de kurulan, Anadolu Ajansı Arapça Haberler Koordinatörlüğü'nün Ortadoğu'daki en büyük merkezi, üst düzey katılımlı törenle bugün hizmete girecek.

17.11.2012
Ortadoğu'nun nabzını AA tutacak

KAHİRE

Anadolu Ajansı Arapça Haberler Koordinatörlüğü'nün, Kahire merkezli Arapça Haberler Bölge Müdürlüğü, bugün geniş ve üst düzey katılımlı törenle hizmete açılacak.

Ünlü Tahrir Meydanı'nın yakınında, Kahire Bölge Müdürlüğü'nün açılışı için düzenlenecek törene, Türkiye ve Mısır'dan bazı bakanların da aralarında bulunduğu üst düzey yetkililerle iki ülkenin önde gelen aydın ve gazetecilerinin katılması bekleniyor.

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ile Türkiye ve Mısır'dan üst düzey yetkililerin açılışını yapacağı törende, AA Arapça Haberler Koordinatörlüğü'nün tanıtımı da gerçekleşecek.

Ortadoğu ve Afrika'dan, Arapça konuşulan 23 ülkedeki personeliyle haber üreten Kahire Bölge Müdürlüğü, bin metrekarelik alana sahip ofisiyle bölgenin en modern haber merkezleri arasında yer alıyor.

Arapça Servisi'nin Kahire Bölge Müdürlüğü'nde 50 çalışanıyla üretilen ve Tunus, Lübnan, Filistin, Libya, Yemen, Suudi Arabistan, Fas ve Cezayir'in de aralarında bulunduğu 23 ülkeden gelen haberler, editöryal olarak gözden geçirilip redakte edilerek, Ortadoğu ve Afrika'da Arapça konuşulan ülkelerin medyasına iletiliyor.

Aynı zamanda İstanbul'a geçilen Arapça haberler, Türkçe'ye çevrilerek Türk medyasının da istifadesine sunuluyor.

Arapça haberlerin, yılbaşından itibaren abonelere abonelik sistemiyle ulaştırılması için çalışmalarını sürdüren AA, Kahire Bölge Müdürlüğü ile Ortadoğu ve Afrika'da daha geniş haber ağıyla abonelerine hizmet vermeyi planlıyor.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın