Euro
6.21
Dolar
5.47
BIST 100
103,304.00
Altın
1,302.72
Kurumsal Haberler, arşiv

6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu bugün başlıyor

AA'nın Global İletişim Ortağı olduğu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirilecek 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu bugün başlıyor.

24.05.2015
6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu bugün başlıyor

ANKARA

Anadolu Ajansının (AA) Global İletişim Ortağı olduğu ve  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirilecek 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu (WFER) bugün başlıyor.

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda 25-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek forumun açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor. 

Forumda, çeşitli ülkelerden enerji piyasalarını düzenleyen kurumlar, politika yapıcıları, enerji piyasasında faaliyet gösteren şirketler, finans kuruluşları, akademisyenler ve tüketici temsilcileri bir araya gelecek.

WFER'de, "Paydaşların çıkarlarının dengelenmesi, enerji piyasalarında inovasyonların teşvik edilmesi, politikalar, hukuk ve düzenlemelerin koordinasyonu, enerji ağlarının entegrasyonu, değişimden faydalanma, gelişmekte olan ülkelerde düzenleme, akıllı şebekeler ve sistemler, yatırım ortamının iyileştirilmesi, arz güvenliğinin sağlanmasında düzenleyicilerin rolü, düzenleme ve sürdürülebilirlik, dağıtım şirketlerinin gelecekteki rolü" gibi konular tartışılacak.

Enerji ve düzenleme alanında seçkin 100'ün üzerinde moderatör ve konuşmacının söz alacağı forumda, 6’sı genel olmak üzere toplam 24 oturum yapılacak.

Etkinlik programının ayrıntılarına www.wfer2015.org internet adresinden ulaşılabilecek.

Muhabir: Ata Ufuk Şeker

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın