Euro
9.67
Dolar
8.07
BIST 100
1,408.14
Altın
1,777.08
Ekonomi, arşiv

Maliye Bakanlığı'ndan yalanlama

Maliye Bakanlığı iki ayrı gazetede yer alan Bakan Şimşek'e ait açıklamaların çarpıldığını belirterek konuya ilişkin Şimşek'in hiç bir değerlendirmede bulunmadığını bildirdi.

28.11.2013
Maliye Bakanlığı'ndan yalanlama

ANKARA 

Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek'e dün dershanelerin kapatılması, buradaki öğretmenlerin durumu ya da bu konunun bütçeye maliyetine ilişkin hiçbir soru gelmediği gibi kendisinin de konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunmadığını bildirdi. 

Konuya ilişkin Bakanlıktan yapılan açıklamada, Zaman ve Bugün gazetelerinin, Şimşek'in dün 2. Türkiye Kamu-Özel İş Birlikleri Konferansı sonrasında gazetecilerin, "genel öğretmen atamalarına ilişkin" soruları üzerine verdiği cevapları, dershane tartışmalarına indirgemek suretiyle "çarpıttıkları" belirtildi. 

Açıklamada, Maliye Bakanı Şimşek'e dün dershanelerin kapatılması, buradaki öğretmenlerin durumu ya da bu konunun bütçeye maliyetine ilişkin hiçbir soru gelmediği gibi kendisinin de konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunmadığı ifade edilirken, "Bu çerçevede bugün her iki gazetenin de sadece kendi yorum başlıkları ve değerlendirmeleri ile olayı farklı bir şekilde kamuoyuna yansıttıkları görülmüştür" denildi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın