Euro
10.33
Dolar
8.65
BIST 100
1,402.35
Altın
1,779.00
Ekonomi, arşiv

Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı İstanbul'da

Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, 11-14 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek.

24.08.2012
Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı İstanbul'da

İSTANBUL 

Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ile eş zamanlı olarak 11 ile 14 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. 
Dünya helal ürün pazarı 2,1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaştı. Türkiye ihracatının yaklaşık 15 katı olan bu pazardan daha fazla pay almak isteyen Türk firmaları CNR Expo İstanbul'da, 11 ile 14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı'nda bir araya gelecek. 
Bu yıl 150'nin üzerinde firmanın katılımıyla düzenlenecek fuar, 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ile eş zamanlı gerçekleştirilecek. İki büyük organizasyonun bir arada düzenlenmesi sektöre büyük sinerji katacak.
Her yıl büyüyen dev pazardan pay almak isteyen firmalar, yurt dışından gelen alıcılar, market ve süpermarketler, toptancılar, distribütörler, perakendeciler, tedarikçiler, üreticiler, ithalatçılar ve ihracatçılar CNR Expo çatısı altında bir araya gelecek. 
Türkiye'nin, dünya helal gıda ticaretindeki payını artırmayı hedefleyen Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, CNR Holding kuruluşlarından Sine Fuarcılık organizasyonuyla, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES), World Halal Council (WHC) ve KOSGEB desteğinde yapılacak.
Helal gıda ve içecek, helal kozmetik, helal medikal ürünler, helal temizlik, hijyen malzemeleri, İslami moda ve tekstil, tesettür giyim ve hac malzemeleri gibi ürünlerin sergileneceği fuarı, BAE, Malezya, Endonezya, Filipinler, Singapur, ABD, Suudi Arabistan, Almanya, Hollanda, Fransa, Cezayir, Fas, Kanada, Japonya'dan gelecek çok sayıda profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor. 

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın