Euro
6.53
Dolar
5.92
BIST 100
93,981.39
Altın
1,494.08
Ekonomi

Enerjide 150 milyon avroluk satış

Palmet AŞ Yöneticisi Samuray, "EWE Türkiye bünyesindeki Kayserigaz ve Bursagaz şirketlerinin satışı konusunda gizlilik gereği tam bir rakam veremiyorum ama yaklaşık 150 milyon avroluk bir işlem." dedi.

17.01.2019
Enerjide 150 milyon avroluk satış

İSTANBUL

Palmet Enerji AŞ Üst Yöneticisi Doğanay Samuray, Almanya merkezli EWE Türkiye Holding bünyesindeki Kayserigaz ve Bursagaz dağıtım şirketlerini yaklaşık 150 milyon avro bedelle satın almak üzere dün anlaşmaya vardıklarını bildirdi.

Samuray, AA muhabirine yaptığı açıklamada, EWE Türkiye Holding bünyesindeki söz konusu şirketlerle geçen yıl martta satışa çıkarıldıklarından beri ilgilendiklerini söyledi.

Kayserigaz ve Bursagaz dağıtım şirketlerinin satışı konusunda dün anlaşmaya vardıklarını dile getiren Samuray, "Gizlilik hükümleri gereği tam bir rakam veremiyorum ama yaklaşık 150 milyon avroluk bir işlem. Şu anda sözleşme aşamasındayız. Bürokratik süreçlerin bu yılın ilk çeyreği itibarıyla tamamlanacağını öngörüyoruz." dedi.

Samuray, halihazırda Erzurum ve Gebze'de gaz dağıtım faaliyetlerinde bulunduklarını belirterek, gaz dağıtım sektöründe daha da büyümek istediklerini ve sektördeki başka şirketleri de satın almak amacıyla izlediklerini kaydetti.

Muhabir: Nuran Erkul Kaya

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.