Dolar
12.48
Euro
14.08
Altın
1,795.50
ETH/USDT
4,109.90
BTC/USDT
55,490.00
BIST 100
1,776.41
Ekonomi, arşiv, arşiv

Ekmeği naylon poşetle satana ceza yolda

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, açıkta satılan ekmeğin, "gıda ile temas edebilen" ambalaja konulmasından satış yerini sorumlu hale getirdi.

11.04.2013
Ekmeği naylon poşetle satana ceza yolda

ANKARA - Seval Ocak Adıyaman

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, açıkta satılan ekmeğin, "gıda ile temas edebilen" ambalaja konulmasından satış yerini sorumlu hale getirdi.

Buna göre, ekmeği gıdayla temasa uygun olmayan malzemeye sararak satan işletmelere, gıda hijyenini ihlal ettiği gerekçesiyle 2 bin 560 lira idari para cezası uygulanacak.

AA muhabirinin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, bakkal, market gibi ekmek satan işletmeleri konu hakkında bilinçlendirerek gıda hijyenini sağlamanın birinci öncelikleri olduğunu vurguladı.

Ambalaj Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut ise "Ekmeğin bir ambalaja girmiş olması memnuniyet verici bir gelişme. Ancak, ekmeğin satış aşamasına gelene kadar olan süreçteki hijyeni de çok önemli. Dolayısıyla bizim görüşümüz ekmeğin üretildikten hemen sonra ambalajlanması gerektiği yönünde" dedi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın