Dolar
28.90
Euro
31.47
Altın
2,071.51
ETH/USDT
2,159.40
BTC/USDT
39,565.00
BIST 100
8,026.27
Eğitim, arşiv

Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi için adımlar atılıyor

Gaziantep'te kurulması planlanan Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi için Büyükşehir Belediyesince yer belirlemesi yapıldı.

17.05.2015 - Güncelleme : 17.05.2015
Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi için adımlar atılıyor

GAZİANTEP - KEREM KOCALAR

Gaziantep'te kurulması planlanan Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi için Büyükşehir Belediyesince yer belirlemesi yapıldı. 

Çalışmayı en kısa sürede nihai sonuca ulaştırmak için ellerinden geleni yapmaya özen gösterdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şunları söyledi: 

"Katar Büyükelçiliği şu an nasıl bir üniversite olacağına dair planlama çalışmalarını yürütüyor. Geçtiğimiz günlerde de Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı ile istişare ettik ve belediyemizden yer tahsisi konusunda yardım istedi. Biz de birkaç yer belirledik. Muhtemelen bir kaç güne kadar Katar Büyükelçimiz teknik heyetleriyle gelerek belirlenen yerlerde incelemelerde bulunacak. Ardından da projenin somut çalışmalarına başlanacak. İngilizce ve Arapça eğitim verilecek üniversite, şu an için temel ihtiyacı olan Suriyeli öğrenciler için öngörülüyor ancak Türkiye'den ve farklı milletlerden de öğrenciler burada eğitim alabilecek."

Kurulması planlanan üniversitenin uluslararası nitelikte olacağını vurgulayan Şahin, üniversitede Ortadoğu'nun yeniden canlanmasında aktif rol alacak ticaretten ekonomiye kadar her alanda yetişmiş eleman ihtiyacını karşılayacak bölümlerin olacağını kaydetti.

 
Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın