Dolar
16.88
Euro
17.79
Altın
1,827.35
ETH/USDT
1,225.90
BTC/USDT
21,386.00
BIST 100
2,554.08
Dünya, arşiv

Tunus'ta ulusal diyalog görüşmeleri yeniden başladı

Tunus'ta Muhalif Ulusal Kurtuluş Cephesi, Başbakan Ali el-Urayyid'in "hükümetin istifa edeceği güvencesini" vermesinin ardından, daha önce çekildiği ulusal diyalog görüşmelerine tekrar katılma kararı aldı.

25.10.2013
Tunus'ta ulusal diyalog görüşmeleri yeniden başladı

TUNUS

Cephe üyelerinden ve Cumhuriyetçi Parti Başkanı Ahmed Necib eş-Şabi, yaptığı açıklamada, "Cephe olarak 4 hafta sürmesi planlanan diyalog görüşmelerine döndük. Görüşmelerde öncelik bağımsız hükümetin başkanın belirlenmesi olacak'' diye konuştu.

Bu arada Ulusal Kurtuluş Cephesi'nin dönmesiyle ulusal diyalog görüşmelerinin yeniden başladığı öğrenildi. 

Halk Cephesi ve Nida Partisi'nden oluşan Ulusal Kurtuluş Cephesi dün yaptığı açıklamada, hükümet resmi ve yazılı olarak istifa ettiğini açıklayıncaya kadar diyalog sürecine katılımı askıya aldığını ilan etmişti. Tunus Başbakanı Ali el-Urayyid ise diyalog görüşmelerinin başlamasından 3 hafta sonra hükümetin istifa edeceğine dair resmi yazıyı Tunus Genel İşçi Sendikası'na (UGTT) göndermişti. 

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın