Euro
9.74
Dolar
8.19
BIST 100
1,393.24
Altın
1,738.20
Dünya, arşiv

"Filistin Devleti 'soykırım pulu' basmadı"

Filistin'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Mohammed Nabeel Alsarraj, Filistin'de pul bastırıldığı yönündeki tartışmalara değinerek "Filistin devleti için böyle bir pul söz konusu değildir" dedi.

25.04.2015
"Filistin Devleti 'soykırım pulu' basmadı"

ANKARA

Filistin'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Mohammed Nabeel Alsarraj, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkında Filistin'de pul bastırıldığı yönündeki tartışmalara değinerek, "Filistin devleti için böyle bir pul söz konusu değildir" dedi. 

Alsarraj, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal medyada konuyla ilgili tartışmaları hatırlatarak, Filistin devleti için böyle bir pulun söz konusu olmadığını vurguladı ve "Filistin ve Türkiye arasındaki kardeşliğe zarar verecek her türlü girişim başarısız olacaktır" diye konuştu. 

Türkiye’nin Filistin halkına hem maddi hem de manevi yardımlarını takdir ettiklerini dile getiren Alsarraj, "Sosyal medyaya giren herhangi bir kişi, istediği şeyi yapabiliyor. Durumu kontrol altına alabilmek mümkün değil. Bu meselenin arkasında olanlar da Türkiye ve Filistin’in düşmanlarıdır. İlişkilere zarar vermek için bir girişimdi ve başarısız oldu" ifadesini kullandı.

Muhabir: Ömer Musa Targal

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın