Euro
8.62
Dolar
7.30
BIST 100
1,060.59
Altın
2,033.64
Bilim Teknoloji

Bu buluşların benzeri yok

''Siz De Buluş Yapabilirsiniz'' sergisinde birbirinden ilginç buluşlar görücüyü çıktı.

16.11.2011
Bu buluşların benzeri yok

ybu bulus_1611

''Siz De Buluş Yapabilirsiniz'' sergisinde birbirinden ilginç buluşlar görücüyü çıktı.***

ANKARA

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından düzenlenen ve birçok buluşun olduğu yer aldığı sergi, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde açıldı. 
Patenti alınmış buluşların yer aldığı sergide günlük yaşantıyı kolaylaştıran çok sayıda buluş sergilendi. Özellikle seyahatlerde kullanılabilecek parmağa takılan diş fırçası ile dişlerinizi kolaylıkla fırçalarken, katlanabilir traş bıçağı ile traşınızı olabiliyorsunuz. Sihirli Ped'de ise pedin içindeki metale dokunulduğunda içindeki sodyum asetad 1 saat boyunca ısı veriyor. ''Uyku Savar'' ise şoförlerin yardımına koşuyor. Uykusu gelen şoförler başını aşağıya indirdiğinde, ''uyku savar'' uyarı sinyali veriyor. Çantaya koyulduğunda 5x15 santim boyutunda olan ''Acil Durum Battaniyesi'' ise açıldığında 130x210 santim boyutlarına geliyor. Sabahları kravat takmak için zamanı az olanlara da ''Fermuarlı Kravat'' kolaylık sağlıyor. 

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın