Melike Kınacı
07. maj 2016.•Ažuriranje: 07. maj 2016.
ANKARA (AA) - Premijer Republike Turske Ahmet Davutoglu otputovao je u subotu ujutro u Bosnu i Hercegovinu, kako bi u Banjaluci prisustvovao svečanom otvaranju Ferhat-pašine džamije, javlja Anadolu Agency (AA).
Davutoglua su s aerodroma Esenboga u Ankari ispratili zamjenik premijera Mehmet Simsek, guverner Ankare Mehmet Kiliclar i direktor policije u Ankari Mahmut Karaaslan.
U pratnji Davutoglua su supruga Sare Davutoglu i zamjenici premijera Yalcin Akdogan, Lutfi Elvan i Tugrul Turkes.