Real Madrid i Bayern Minhen u polufinalu Lige prvaka

Bedrudin Brljavac  | 18.04.2024 - Update : 18.04.2024
Real Madrid i Bayern Minhen u polufinalu Lige prvaka Foto: Federico Titone/AA

Minhen

Real Madrid i Bayern Minhen izborili su plasman u polufinale UEFA Lige prvaka, javlja Anadolu.

Nakon remija rezultatom 3:3 u prvom meču četvrtfinala, Real Madrid je u revanšu u gostima na "Etihadu" nakon produžetaka i penala izbacio Manchester City.

U regularnom toku meču bilo je 1:1, a strijelci su bili Rodrygo u 12. minuti za Real, a za Manchester Kevin je pogodio De Bruyne u 76. Fudbaleri Real Madrida su ipak bili uspješniji u izvođenju penala te na kraju izborili plasman u polufinale.

Bayern Minhen je poslije remija 2:2 u prvoj utakmici, u revanšu u Minhenu slavio rezultatom 1:0 za plasman u polufinale. Strijelac za Bayern bio je Joshua Kimmich u 63. minuti.

Fudbaleri Paris Saint-Germaina (PSG) sinoć su se također plasirali u polufinale Lige prvaka nakon što su u dvomeču četvrtfinala bili bolji od Barcelone ukupnim rezultatom 6:4.

Borussia Dortmund je također izborila plasman u polufinale nakon što je u dvomeču bila bolji od Atletico Madrida sa ukupnih 5:4.

PSG će u polufinalu igrati protiv Borussije Dortmund, a Bayern se sastaje sa Real Madridom.