Play-off Lige prvaka: Pobjeda Dinama, remi Crvene zvezde

Zagrebački Dinamo je na prepunom Maksimiru u prvoj utakmici play off-a savladao norveški Rosenborg rezultatom 2:0

Bedrudin Brljavac   | 22.08.2019
Play-off Lige prvaka: Pobjeda Dinama, remi Crvene zvezde Foto: AA/Stipe Majić

Sarajevo

U srijedu navečer su odigrana preostala tri susreta play off-a Lige prvaka, prenosi Anadolu Agency (AA).

Zagrebački Dinamo je na prepunom Maksimiru u prvoj utakmici play off-a savladao norveški Rosenborg rezultatom 2:0. Golove za Dinamo su postigli Petković u 8. minuti iz penala i Oršić u 28. minutu meča.

Crvena zvezda je u švicarskom Bernu remizirala 2:2 s ekipom Young Boysa. Strijelci za Zvezdu su bili Degenek u 18. i Garcia u 46. minutu, dok su golove za domaću ekipu postigli Assale u 7. i Hoarau u 76. minutu iz penala.

Grčki Olympiakos je u Pireju savladao ruski Krasnodar sa 4:0 golovima Guerrera u 30. minutu, Ranđelovića u 78. i 85., i Podencea u 89. minutu.

Revanš utakmice play off-a na rasporedu su 27. i 28. augusta.

Šest pobjednika susreta play off-a biće priključeno s još 26 ekipa koje su direktno uvrštene u grupnu fazu. Susreti 1. kola grupne faze Lige prvaka na programu su 17. i 18. septembra.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.