Liga prvaka: Dinamo Zagreb deklasirao Atalantu

Fatih Erel   | 18.09.2019
Liga prvaka: Dinamo Zagreb deklasirao Atalantu Foto: Stipe Majic - Anadolu Agency

Istanbul

Mečevima u grupama "A", "B", "C" i "D" nastavljeno je prvo kolo Lige prvaka, najelitnijeg nogometnog takmičenja u Europi, a veliku pobjedu je ostvario Dinamo Zagreb, javlja Anadolu Agency (AA).

Nogometaši Dinama su u grupi "C" na Maksimiru slavili protiv italijanske Atalante sa ubjedljivih 4:0.

Dinamo je poveo već u 10. minuti golom Leovca. Oršić je u 31. udvostručio prednost domaće ekipe, a isti igrač je u 42. minuti povećao na 3:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Zagrebačka ekipa je u 68. minuti ponovo preko Oršića povela sa visokih 4:0. Atalanta je do kraja pokušala smanjiti zaostatak ali golova nije bilo pa je Dinamo upisao veliku pobjedu na samom otvaranju Lige prvaka.

U drugom meču ove grupe, Shakhtar Donetsk je kao domaćin poražen od Manchester Cityja rezultatom 0:3.

Od ekipa iz regiona nastupila je još i Crvena zvezda koja je u grupi "B" u gostima na "Allianz Areni" poražena od Bayerna rezultatom 3:0. U istoj grupi, Olympiakos je u grupi "B" u Pireju remizirao 2:2 s Tottenhamom.

U okviru grupe "A", Paris Saint-Germain (PSG) je u Parizu savladao Real Madrid sa 3:0, dok je belgijski predstavnik Club Brugge na stadionu "Jan Breydel" u Bruggeu igrao bez golova protiv Galatasaraya.

U grupi "D", Atletico Madrid je kod kuće igrao neriješeno 2:2 protiv Juventusa. U istoj grupi, Bayer Leverkusen je na svojoj "BayAreni" izgubila od Lokomotiv Moskve sa 1:2.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.