Kup BiH: FK Sarajevo u osmini finala pobjedom protiv Veleža

Bedrudin Brljavac  | 19.09.2018 - Update : 19.09.2018
Kup BiH: FK Sarajevo u osmini finala pobjedom protiv Veleža Fotoreporter: Zeljko Milicevic - Anadolu Agency

Sarajevo

MOSTAR (AA) - FK Sarajevo je u šesnaestini finala Kupa Bosne i Hercegovine u gostima u Vrapčićima savladalo Velež s minimalnih 1:0 i plasiralo se u naredni krug takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvom poluvremenu je bilo nekoliko odličnih prilika na obje strane, ali se ipak na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Trener FK Sarajevo Husref Musemić na početku drugog poluvremena je izvršio dvostruku izmjenu. U igru su ušli Ahmetović i Crepulja, umjesto Handžića i Mustafića.

Sarajlije su u nastavku zaigrale mnogo bolje te su u 58. minuti poveli golom Krste Velkoskog.

U 90. minuti Velež je ostao s igračem manje nakon što je Kuduzović zaradio direktni crveni karton zbog duela s Rahmanovićem.

Nogometaši FK Sarajevo su do kraja meča uspjeli sačuvati stečenu prednost i tako se plasirati u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Večeras od 19.30 sati na programu je i duel NK Široki Brijeg - FK Željezničar.