Oni su se izborili za treće mesto pobedom nad CSKA iz Moskve, rezultatom 79:77

Bojana Stojanovic  | 20.05.2018 - Update : 20.05.2018
Košarkašima Žalgirisa treće mesto u završnici Evrolige Foto: Mustafa Öztürk - Anadolu Agency

Beograd

BEOGRAD (AA) - Košarkaši Žalgirisa osvojili su večeras treće mesto na završnom turniru Evrolige "Turkish Airlines Final four 2018" u Beogradu, pobedom nad CSKA iz Moskve, rezultatom 79:77, javlja Anadolu agency (AA).

Svoje igrače jednako su pozdravljali i navijači koji su doputovali iz Litvanije, kao i iz Rusije. Kao i polufinalnoj utakmici, i danas je u beogradskoj Štark areni bila predsednica Litvanije Dalija Gribauskaite.

Među natpisima fanova CSKA iz Moskve mogli su se videti natpisi "Rusi i Srbi, braća zauvek", a utakmicu za treće mesto pratili su i fanovi Fenerbahčea, koji igra finale sa Real Madridom od 20 časova.
Prvu loptu su izveli igrači Žalgirisa, a prve poene u utakmici, postigao je Kevin Pangos iz litvanskog kluba. Taj klub poveo je u prvoj četvrtini koja je završena, rezultatom 22:19.

U drugoj četvrtini Žalgiris je vodio sa šest prednosti, pa je ta četvrtina završena, rezultatom 41:35, a Žalgiris je bio znatno bolji od protivnika. Litvanski klub nastavio je tako i nakon poluvremena, pa je pretposlednja deonica utakmice završena, rezultatom 69:48 za klub iz Litvanije. Najefikasniji u redovima Žalgirisa su Vasilije Micić sa 14, Edgaras Ulanovas sa 13 i Paulius Jankunas sa 11 poena.
Poslednjih nekoliko minuta utakmice CSKA iz Moskve drastično je smanjio prednost Žalgirisa za dva poena razlike i dve sekunde pred kraj imali šut za izjednačenje, ali je utakmica završena sa dva poena prednosti za Žalgiris.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.