Košarkaši BiH poraženi od Finske

Bedrudin Brljavac   | 03.12.2018
Košarkaši BiH poraženi od Finske Foto: Haris Badzic - Anadolu Agency

Zenica

ZENICA (AA) - Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 4. kolu drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine večeras u Zenici poražena od reprezentacije Finske rezultatom 77:81, javlja Anadolu Agency (AA).

Najbolji košarkaši BiH su nakon odlične igre prvu četvrtinu dobili rezultatom 28:11.

Gosti su u drugoj četvrtini pružili snažniji otpor, ali je reprezentacija BiH ipak bila bolja sa 22:20, te se na odmor otišlo kod rezultata 50:31 za bh. tim.

Finci su u nastavku slavili sa 14:13, ali je reprezentacija BiH i dalje imala 18 poena prednosti.

Košarkaši Finske su u posljednjoj dionici napravili veliki preokret te slavili sa 36:14 za konačnih 77:81.

Prije početka meča, održana je minuta šutnje za generalnog sekretara FIBA-e Patricka Baumanna, koji je preminuo u 51. godini.

Bh. košarkaši su porazom u prošlom kolu od Bugarske rezultatom 89:82 i definitivno ostali bez šansi na plasman najboljih svjetskih selekcija u Kini, tako da će preostale mečeve u grupi igrati bez rezultatskog imperativa.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.