Juventus i Manchester City u četvrtfinalu Lige prvaka

Fatih Erel  | 13.03.2019 - Update : 13.03.2019

Torino

Fudbaleri Juventusa večeras u Torinu u revanš utakmici osmine finala UEFA-ine Lige prvaka nadoknadili zaostatak od dva gola (0:2) te sa 3:0 eliminisali Atletico Madrid i plasirali se među osam najboljih, javlja Anadolu Agency (AA).

Golove za Juventus je postigao Cristiano Ronaldo u 27., 48., i u 86. minuti iz penala.

Bh. veznjak u dresu Juventusa Miralem Pjanić igrao je cijeli meč.

Nakon pobjede sa 3:2 u prvoj utakmici u gostima, Manchester City je u revanšu na Etihadu deklasirao njemački Schalke sa 7:0 te se plasirao dalje.

U istom terminu sutra, 13. marta, bit će odigrana preostala dva uzvratna susreta Barcelona-Lyon (0:0) i Bayern-Liverpool (0:0) poslije kojih će biti poznati svi učesnici četvrtfinala.

Među osam najboljih u ovoj sezoni Lige prvaka plasman su prošle sedmice osigurali Tottenham, Ajax, Manchester United i Porto.