FK Sarajevo osvojio Kup Bosne i Hercegovine

Bedrudin Brljavac   | 15.05.2019
FK Sarajevo osvojio Kup Bosne i Hercegovine Foto: Željko Milićević - Anadolu Agency

Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva su osvojili Kup Bosne i Hercegovine pobjedom nad Širokim Brijegom u dvije utakmice ukupnim rezultatom 3:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Poslije pobjede kod kuće s 3:0, Sarajevo je u uzvratnoj utakmici finala Kupa BiH na Pecari poraženo minimalnim rezultatom 1:0.

Ekipa Širokog Brijega je u 23. minuti povela golom Dražena Bagarića, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je u nastavku pokušavao povećati prednost, ali u tome nisu uspjeli te je Sarajevo na kraju zasluženo osvojilo Kup Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Sarajeva su posljednjih 20-ak minuta meča igrali s deset igrača nakon što je Numan Kurdić u 73. minuti dobio direktan crveni karton zbog vrlo grubog starta nad Dinom Ćorićem.

Bordo tim je do finala stigao izbacivši Velež (1:0), Rudar Kakanj (1:0), Zrinjski (1:0, 1:0) i Slogu Gornje Crnjelovo (4:1, 5:0), dok je hercegovačka ekipa izbacila Željezničar (1:0), Slobodu (2:1), Borac (2:1, 1:0) i TOŠK (2:0, 1:0).

Ovo je eipi Sarajeva šesti trofej u ovom takmičenju. Sarajevo je ranije Kup osvajalo u sezonama 1996/97, 1997/98, 2001/02, 2004/05 i 2013/14.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.