Eriksen: Moura je zaslužio statuu u Engleskoj

Bila je to netaktička utakmica, više borba i srčana izvedba. Srce i Moura su odveli su nas do velike pobjede, rekao je vezni fudbaler Tottenhama

Dejan Maksimovic   | 09.05.2019

Amsterdam

Fudbaleri Tottenhama sinoć su u fenomenalnoj utakmici gotovo nevjerovatnim preokretom od 0:2 stigli do 3:2 protiv Ajaxa u Amsterdamu, i tako se plasirali u finale Lige šampona. Kreator preokreta bio je strijelac hat-tricka Lucas Moura, kojem je saigrač Christian Eriksen poželio da dobije statuu u Engleskoj, prenosi Anadolu Agency (AA).

Nakon trijumfa Ajaxa u Londonu 1:0, u revanšu je šampion Holandije bio sjajan u prvih 45 minuta, nakon kojih je vodio 2:0. No, u nastavku je na scenu stupio Moura koji je golovima u 55., 59. i u petoj minuti sudijske nadoknade odveo "pijetlove" u finale na megdan Liverpoolu.

"Bila je to smiješna utakmica. Bili smo jako daleko, pokušali smo da im uzvratimo udarac i samo smo imali jako puno sreće. Morali smo da se borimo. Nismo imali šta da izgubimo. Bila je to netaktična utakmica, više borba i srčana izvedba. Srce i Moura su odveli su nas do velike pobjede. On to zaslužuje, to je bila partija sezone, kojom nas je odveo u finale Lige šampiona. Nadam se da će nakon ovoga dobiti statuu u Engleskoj", rekao je Eriksen za britanske medije.

Strijelci golova za "kopljanike" bili su Matthijs de Ligt u 5. i Hakim Ziyech u 35. minuti.

Finale ovosezonskog izdanja Lige šampiona između Liverpoola i Tottenhama igraće se 1. juna na madridskom stadionu Wanda Metropolitano.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.