EP u rvanju u Novom Sadu: Ibrahim Ciftci na krovu Evrope

Aleksandar Savanovic  | 10.03.2019 - Update : 10.03.2019
EP u rvanju u Novom Sadu: Ibrahim Ciftci na krovu Evrope Foto: Aleksandar Jovanovic - Anadolu Agency

Novi Sad

Turski rvač Ibrahim Ciftci postao je prvak Starog kontinenta u rvanju slobodnim stilom u kategoriji do 97 kilograma na Evropskom prvenstvu u rvanju u Novom Sadu za mlađe seniore do 23 godine, javlja Anadolu Agency (AA).

Turski reprezentativci petog dana šampionata još dva puta su se penjali na pobedničko postolje i osvojili srebrnu i bronzanu medalju, ali je reprezentacija Rusije prva nakon finalnih mečeva u prvih pet kategorija u slobodnom stilu. Sutra će mečevima u još pet težinskih kategorija biti zaključeno prvenstvo.

U najlakšoj kategoriji rvanja slobodnim stilom do 57 kilograma evropski šampion postao je Andrii Yatsenko iz Ukrajine koji je u neizvesnom finalnom meču pobedio Amirkhana Guvazhokova iz Rusije.

Turski takmičar Saban Kiziltas osvojio je bronzanu medalju pobedom nad Razvanom Kovacsom 7:5 iz Rumunije, dok je drugo bronzano odličje završilo na vratu Robertija Dingashvilija koji je pobedio Mikyaya Salima Naima iz Bugarske 5:4.

U kategoriji do 65 kilograma viđeni su neizvesni mečevi u kojima je najbolji bio Vazgen Tevanyan iz Jermenije koji je pobedio Edemija Bolkvadzea iz Gruzije 2:1.

Bronzane medalje osvojili su Ilman Mukhtarov iz Francuske i Roman Asharin iz Mađarske koji je u borbi za treće mesto eliminisao reprezentativca Saverne Makedonije Fatija Vejselija 14:2.

Rus Razambek Zhamalov postao je evropski prvak u kategoriji do 70 kilograma pobedivši u finalu Patryka Olenczyn iz Poljske, a bronzane medalje osvijili su Daud Ibragimov iz Azerbejdžana i Mihail Iliev Georgiev iz Bugarske.

Dominacija Rusa nastavila se i u kategoriji do 79 kilograma gde je Radik Valiev u borbi za zlatnu medalju pobedio turskog takmičara Ramazana Sarija 7:2, dok su bronzane medalje osvojili Adlan Bataiev iz Ukrajine i Tariel Gaprindasvhili iz Gruzije.

U poslednjoj kategoriji današnjeg dana, do 97 kilograma, Ibrahim Ciftci iz Turske pobedio je u finalnoj borbi Shamila Alievitcha Musaeva iz Rusije 7:4 i postao prvoak Evrope. Bronzane medalje osvojili su Dzianis Khramiankou iz Belorusije i Givi Matharashvili koji je u meču za treće mesto pobedio srpskog takmičara Aleksandra Pantelića 10:0.

Nakon finala u prvih pet kategorija u rvanju za muškarce slobodnim stilom prvo mesto po osvojenim bodovima drži Rusija, drugo Gruzija, dok je treće mesto osvojila reprezentacije Turske.

Za sutrašnji, poslednji dan šampionata, predviđeni su finalni mečevi za muškarce u preostalih pet kategorija u slobodnom stilu.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.