Yeni Delhi'nin kenar mahalleleri

Yeni Delhi'nin kenar mahalleleri

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de kenar mahalle sakinleri kalabalık, fakirlik ve sağlıksız koşullar içinde hayatlarına devam etmeye çalışıyor. İnsanların bir çoğu para ve yiyecek bulabilmek için sürekli dışarda olduklarından bu bölgelerde kaç kişinin yaşadığını tespit etmek mümkün değil. En büyük hayalleri yurtdışına çıkmak olan kenar mahalle sakinlerinin çoğu çocuklardan oluşuyor. Birçoğu hükümet tarafından sağlanması gereken, sağlık hizmetleri gibi temel haklardan mahrum olduklarını iddia ediyor. Sivil toplum kuruluşu, ''Save The Children India''nın raporuna göre, 7-8 yaşlarından itibaren çalışmaya başlayan çocukların büyük kısmı, işportacılık, dilencilik, çöpçülük ve sokak akrobasisi gibi işlerden geçimlerini sağlıyor. (Mohamed Hossam - Anadolu Ajansı)

Mezarı başında nöbet tutuyor Fotoğraf: Emrah Yorulmaz

Halepçe’ye 16 Mart 1988’de gerçekleştirilen kimyasal gaz saldırısı bir kaç saat sürdü. Ancak etkileri yıllardır devam ediyor. Halepçe’de filmlere ve kitaplara konu olacak binlerce hikaye var. 17 yıldır bir yandan yaşadığını kanıtlamaya çalışan Şivan Mahmut Fettah, diğer taraftan sembolik mezar taşının yer aldığı Halepçe Anıt Şehitliğinde polis olarak nöbet tutuyor. Mezarlık yağmur çamur denilmeden her gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. (Emrah Yorulmaz - Anadolu Ajansı)

Kendir üretmek için kilometrelerce yürüyorlar Fotoğraf: Ali İhsan Öztürk

Teknolojiye rağmen bir asrı aşkın süredir mağaralarındaki el yapımı tezgahlarda üretim yapan kendirciler, günde yaklaşık 35 ile 50 kilometre yürüyor.Gaziantep'teki loş ve nemli mağaralarında asırlık kültürü zor şartlar altında yaşatan kendirciler, fabrika atığı malzemelerden pota filesi, balıkçı ağı, çamaşır ve köşker ipliği üretiyor. Aralarında çocukların da bulunduğu çalışanlar, günde 80 kilograma yakın kendir üretirken, iki tezgah arasında gün boyu 35 ile 50 kilometre arasında mesafe katediyorlar. (Ali İhsan Öztürk - Anadolu Ajansı)

Samiri Yahudilerin hamursuz bayramı kutlamaları Fotoğraf: Salih Zeki Fazlıoğlu

Ortadoğu'nun en gizemli topluluklarından biri olan Samiri Yahudiler, Filistin'in Nablus kentinde Hamursuz bayramına kurban keserek başladı. (Salih Zeki Fazlıoğlu - Anadolu Ajansı)

Niagara Şelalesi dondu Fotoğraf: Seyit Aydogan

Kuzey Amerika'nın doğusunda, ABD ile Kanada sınırı arasında bulunan Niagara Şelaleri, aşırı soğuklar nedeniyle dondu. (Seyit Aydogan - Anadolu Ajansı)

Katalonya'da referandum talebi Fotoğraf: Albert Salamé / Anadolu Ajanci

Pro-independece activist, front the Catalan parliament with a banner with the text "My name is Catalonia"

15. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Fes Fotoğraf: ibrahim_erikan

Adana'da, Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen, Türkiye'den 16, yurt dışından 5 tiyatro topluluğunun 21 farklı oyun sergileyeceği ve bir ay sürecek 15. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nin hazırlıkları sürüyor. Fransız şov tiyatrosu Ilotopie, Seyhan Nehri ve Taşköprü üzerindeki "Suya Yansıyan Düşler" adlı gösterisi için hazırlıklarını sürdürdü. (Tevfik Işık - Anadolu Ajansı)

Endonezya'lı öğrencilerin tehlikeli okul yolculuğu Fotoğraf: Agoes Rudianto

Endonezya'nın Cava adasında bulunan Boyolali bölgesinde öğrenciler okula gidebilmek için Suro ve Plempungan köylerini birleştiren, sömürge döneminden kalma demir bir köprüden geçmek zorundalar. Pepe nehrinin 10 metre üstünde kurulmuş olan köprü 1.5 metre genişliğinde ve 30 metre uzunluğunda. (Agoes Rudianto - Anadolu Ajansı)

Paskalyayı roket atarak kutladılar Fotoğraf: Cem Öksüz

Yunanistan'ın Sakız Adası'nda İsa'nın Diriliş Gecesi'ni niteleyen Paskalya yortusu etkinliği kapsamında iki kilisenin cemaati arasında geleneksel olarak yapılan Roket Savaşı, bu yıl da ilginç görüntülere sahne oldu. Hristiyan inancına göre Hz. İsa'nın yeniden dirildiği gün olan Paskalya yortusunda öte dünyanın kapılarının açıldığını anlatmak üzere kiliselerin bahçesinden top atılmasıyla başlayan ancak yıllar içinde cemaatin el yapımı roketlerle devam ettirdiği gelenek, Sakız'ın Vrondados semtindeki iki kilise arasında bu yıl da devam ettirildi. Gelenek kapsamında iki kilisenin cemaati olan ve oturdukları mahallelere göre takımlara ayrılan çoğunluğu genç hristiyanlar, bu özel gün için atölyelerde roket hazırlıyor. Bu yıl tamamlanan roket savaşı kapsamında 14 yaşından büyük gençler, takım isimleriyle bastırılan tişörtleri giyerek gün boyu, roketlerin fırlatılacağı rampaların yapımıyla uğraştı. (Cem Öksüz - Anadolu Ajansı)

Venezuela'da yönetim karşıtı gösteriler Fotoğraf: Cristian Hernandez

Enfrentamientos entre manifestantes opositores de Nicolás Maduro y la Policía Nacional Bolivariana, Caracas Fotografias: Cristian Hernández

Geleceklerini çadır kentlerde şekillendiriyorlar Fotoğraf: Fırat Yurdakul

Türkiye'nin en büyük çadır kenti olma özelliğini taşıyan ve yaklaşık 26 bin Suriyeli'nin yaşadığı kampta 9 bin Suriyeli öğrenciye eğitim imkanı sağlanıyor. Misafir öğrencilere başta anaokulu olmak üzere ilk, orta ve lise düzeyindeki sınıflarda müfredatlarına uygun eğitim veriliyor. Okullarda ayrıca 290'ı Suriyeli olmak üzere 340 öğretmen görev yapıyor. (Fırat Yurdakul - Anadolu Ajansı)

Pakistan'da eşek arabası yarışları Fotoğraf: K. Shahzad

Pakistan'ın başkenti İslamabad'ın 55 kilometre güneydoğusunda bulunan Gujar Khan şehrinde, geleneksel eşek arabası yarışları düzenlendi. (K. Shahzad - Anadolu Ajansı)

Anadolu Agency's Best Photos of 2014 -1 Fotoğraf:

Semiha Şakir Huzurevi'nde defile düzenlendi Fotoğraf: Onur Çoban

Zeytinburnu Semiha Şakir Huzurevi'nde modacı Hüseyin Küçük tarafından hazırlanan kıyafetler gerçekleştirilen defile ile tanıtıldı. Defilede profesyonel mankenlere huzurevinde kalan hanımefendilerde eşlik ederek kendileri için uygun ölçülere getirilen kıyafetleri giydiler. (Onur Çoban - Anadolu Ajansı)

Frankfurt Musikmesse'de motodrom gösterisi Fotoğraf: Mehmet Kaman

Gösteri sanatçısı Donald Ganslmeier, Frankfurt'ta enstrüman sektörünün en önemli buluşma yeri olarak kabul edilen uluslararası müzik fuarı 'Musikmesse' de Gibson gitar firması için 1928 yapımı motodrome motosiklet üzerinde, direk boyu 12 metre ve duvarı çapı 16 metre olan platformda gösteri yaptı. (Mehmet Kaman - Anadolu Ajansı)

Kibera bölgesinin su sıkıntısı Fotoğraf: Thomas Campean

Kenya'nın en büyük ve Afrika'nın en fakir gecekondu mahallelerinden biri Kibera su sıkıntısı yaşıyor. Yaklaşık 1 milyon nüfusa sahip Kibera bölgesinde halk tahta evlerde yaşıyor ve temiz içme suyu ihtiyaçlarını mahalleye gelen tankerlerden bidonlarla taşıyarak karşıyorlar. (Thomas Campean - Anadolu Ajansı)

Çocuklar, atlar ve mandalar aynı havuzda Fotoğraf: Özkan Bilgin

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde bulunan kaplıca, hem köy çocuklarını, hem atları, hemde mandaları aynı havuzda ağırlıyor. Bazı çocuklar ise yıkanmak için at arabalarıyla kaplıcanın yolunu tutuyor. (Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı)

Zorluklarına rağmen köy hayatından memnunlar Fotoğraf: Ali İhsan Öztürk

Teknolojik gelişmelerle efor sarf etmeden günlük işlerin yapıldığı ancak buna rağmen insanların mutsuz olduğu günümüzde, kırsalda yaşayan vatandaşlar, zorlu doğa koşullarına ve yaşam şartlarına karşın mutlu olmayı başarıyor. Şehrin gürültüsünden uzak ve birçok teknolojik gelişmeden habersiz kendi yaşam mücadelelerini veren Van'ın Çatak ilçesine bağlı 40 haneli Boyunpınar köyünde yaşayan vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde başladıkları yoğun iş temposunu akşama kadar devam ettiriyor. (Ali İhsan Öztürk - Anadolu Ajansı)

Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı protesto Fotoğraf: Cristian Hernandez

Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı protestolar sürüyor. 40'a yakın kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce insanın yaralandığı olaylar ikinci ayına girerken, başkent Karakas'taki bazı sokaklarda protestocular güvenlik güçleriyle karşı karşıya geldi. Karakas'ın Chacao bölgesindeki olaylarda göstericiler polise taş, sopa ve molotof kokteyli atarken, güvenlik güçleri de tazyikli su ve gazla müdahale etti. (Cristian Hernandez - Anadolu Ajansı)

Endonezya'da batik kıyafet yapımı Fotoğraf: Agoes Rudianto

Endonezya'da, bitkilerin çeşitli kısımlarının; kök, yaprak, tohum ve çiçek özünden çıkarılmış boyalarla batik kıyafetler yapılıyor. UNESCO, 2009 yılında, Endonezya'da batik rezerve boyama tekniği kullanılarak üretilen batik kıyafetleri, dünya mirası listesine ekledi. (Agoes Rudianto - Anadolu Ajansı)

Ukrayna'daki hükümet karşıtı gösteriler Fotoğraf: Burak Akbulut

Siyasi krizin sürdüğü Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, güvenlik güçleri göstericilere müdahale etti. (Burak Akbulut - Anadolu Ajansı)

Kadın semazenlerden ''Kutlu Doğum Sema Töreni'' Fotoğraf: Ali Atmaca

Bursa Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği ile Osmangazi Belediyesi'nin, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) düzenlediği Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla ''Kutlu Doğum Sema Töreni'' düzenlendi. Program kapsamında yaşları 6 ile 25 arasında değişen 70 kadın semazenin, 78 kadın mutriban eşliğinde yaptığı sema gösterisi, salonu dolduran ve sadece kadınlardan oluşan izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. (Ali Atmaca - Anadolu Ajansı)

Ukrayna'daki hükümet karşıtı gösteriler Fotoğraf: Burak Akbulut

Siyasi krizin sürdüğü Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, güvenlik güçleri göstericilere müdahale etti. (Burak Akbulut - Anadolu Ajansı)

Solotürk'ten "tarihi" gösteri Fotoğraf: Veli Gürgah

Hava Kuvvetleri Komutanlığının gösteri ekibi Solotürk, Sarıkamış Harekatı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla yaptığı gösteride akrobasi tarihinde ilke imza attı. Havada yakıt ikmali yapıldıktan sonra gerçekleştirilen ve bu özelliğiyle tek olan gösterinin her aşaması AA ekiplerince görüntülendi. (Veli Gürgah - Anadolu Ajansı)

Yermuk kampı piyanisti Fotoğraf: Rame Alsayed‬‏

Dünyanın, açlığın neden olduğu ölümlerle tanıdığı Yermuk kampı bu kez bir piyanonun tuşlarından yükselen umudun sesi ile gündeme geldi. Dünya, 26 yaşındaki Eyhem Ahmed ve arkadaşlarını, piyano eşliğinde söyledikleri marşlarla tanıdı. Müzisyenlerden 26 yaşındaki Eyhem Ahmed (sağ), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yermuk kampının kuşatılmasından sonra bazı müzisyen arkadaşlarıyla "Yermuk Gençler Grubu"nu kurduklarını belirtti. Ahmed, "Müzik sesini, kurşun sesine tercih ediyoruz. Sesimizi müzik yoluyla dünyaya duyurmaya çalışıyoruz" dedi. (Rame Alsayed‬‏ - Anadolu Ajansı)

Anadolu Agency's Best Photos of 2014 -1 Fotoğraf:

Dereden geçerken akıntıya kapılan minibüs devrildi Fotoğraf: Basir Gülüm

Mersin'de dereden geçerken akıntıya kapılarak devrilen minibüsün sürücüsü yüzerek kıyıya çıktı, minibüste bulunan bir Suriyeli ise çıktığı aracın üstünden sualtı polisleri tarafından kurtarıldı. Suriyeli vatandaşın kurtarılmayı beklerken cebinden çıkardığı tırnak makasıyla tırnağını kestiği görüldü. (Basir Gülüm - Anadolu Ajansı)

Pakistan'daki mevlit kandili kutlamaları Fotoğraf: Metin Aktas

Hz. Muhammed'in 1443. doğum yıl dönümü Pakistan'da alışılmamış şekilde kutlandı. Mevlid Kandili olarak idrak edilen yıl dönümü kutlamaları nedeniyle ülkenin dört bir tarafında bayram havası yaşandı.Dün akşam güneşin batışı ile başlayan kutlamalar bu akşama kadar devam etti. Pakistanlıların, Rawalpindi kentindeki kutlamalara, arabalarını süsleyerek katıldıkları görüldü. (Metin Aktas - Anadolu Ajansı)

Kırım'da referandum Fotoğraf: bulentdoruk

Kırım Özerk Cumhuriyeti'nde düzenlenen referandumda oy verme işlemi başladı. (Bülent Doruk - Anadolu Ajansı)

Kırım'da gerginlik Fotoğraf: bulentdoruk

Kırım Özerk Cumhuriyeti'nde yaşanan gerginlik sürüyor. Yevpatoria'da bulunan Ukrayna askeri birliğinin kontrolü Rusya askerlerinin eline geçti. Birlikleri işgal edilen Ukrayna askerleri (sağda) Rusya askerleri (solda) aynı yerde nöbet tutuyor. (Bülent Doruk - Anadolu Ajansı)

Develerin güreşinde ezilmekten son anda kurtuldu Fotoğraf: Mehmet Bayer

Çanakkale'de düzenlenen 1. Büyük Truva Deve Güreşi Festivali'nde, develeri ayırmak istediği sırada hayvanın altında kalan kişi, ezilmekten son anda kurtarıldı. (Mehmet Bayer - Anadolu Ajansı)

Berkin Elvan'ın ölümü Fotoğraf: Emin Menguarslan

İzmir'de Berkin Elvan'ın ölümünü protesto etmek için Konak'ta toplanan gruba polis müdahale etti. Grup daha sonra Konak Meydanı'na ilerlerken yaşlı bir kadın elinde ekmek Valilik önünde protesto eyleminde bulundu. Yaşlı kadını polis ekipleri sakinleştirdi. (Emin Mengüarslan - Anadolu Ajansı)

Sinabung yanardağındaki patlamalar Fotoğraf: Kharisma Tarigan

Endonezya'nın batısında faaliyete geçen Sinabung yanardağında artan patlamalar nedeniyle binlerce kişi bölgeden tahliye edildi. (Kharisma Tarigan - Anadolu Ajansı)

Suriye'de iç savaş Fotoğraf: Ahmed Hasan Ubeyd / Stringer

Suriye ordusuna ait helikopterin Halep'in Etarib ilçesine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda, 15 kişinin öldüğü, 40 kişinin yaralandığı bildirildi. Bölge halkının iş makineleriyle enkaz altından ölü ve yaralıları çıkardığı görüldü. (Ahmed Hasan Ubeyd / Stringer - Anadolu Ajansı)

Otomobilini yanlış vitese alınca istinat duvarına asılı ka Fotoğraf: Fatih Gürbüz

Gebze'de bir kişinin istinat duvarının kenarında park halindeyken yanlış vitese takıp çalıştırdığı otomobili, reklam panosu ile yaklaşık 4 metrelik duvar arasında sıkışarak asılı kaldı. (Fatih Gürbüz - Anadolu Ajansı)

Zaporojye'de olaylar Fotoğraf: Maxim Scherbina

Ukrayna’nın doğusundaki Zaporojye şehrinde dün meydana gelen olaylarda Ukrayna ve Rusya taraftarları karşı karşıya geldi. Rusya yanlılarının hükümet binalarını ele geçirmesini protesto eden Ukrayna'nın birliğini ve barış isteyen protestocular ile bölge valiliğini ellerinde tutan Rusya yanlıları arasında arbede çıktı. (Maxim Scherbina - Anadolu Ajansı)

Ukrayna'daki Çatışmalar Fotoğraf: Hakan Çalışkan

Ukrayna'daki Hükümet Karşıtı Gösteriler devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bugünkü kayıplarla birlikte 18 Şubat'tan beri yaşamını yitirenlerin sayısının 64'e ulaştığı belirtildi. (Hakan Çalışkan - Anadolu Ajansı)

Mısır'da anayasa referandumu Fotoğraf: Ahmed Zakaria

Mısır'da dün başlayan ve bugün sona ermesi beklenen anayasa referandumu için, Giza'nın Mansheyat AlBakari semtinde oylama sürerken günlük yaşam devam ediyor. (Ahmed Zakaria - Anadolu Ajansı)

Akçakale Gümrük Kapısı'nın kapatılması Fotoğraf: Erçin Top

Akçakale'nin Suriye sınırında toplanan ve Türkiye'ye geçmek isteyen Suriyelilerin girişlerine izin verilmedi. Sınıra geçmek isteyen Suriye'liler Türkiye sınırında bekleyişini sürdürüyor. (Erçin Top - Anadolu Ajansı)

Mısır'da bal arısıyla tedavi Fotoğraf: Mohamed Hossam

Bal arısının salgıladığı zehir, modern tıbbın çare olamadığı pek çok kronik hastalıklığa deva oluyor.Mısır'ın daha çok gelir seviyesi düşük bölgelerinde rağbet gören arıyla tedavi merkezleri her gün onlarca hastaya hizmet veriyor. Bu merkezlerde çalışanlar arıların gelen hastaları sokmasını sağlayarak tedavi ediyor. (Mohamed Hossam - Anadolu Ajansı)

Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 3. yıl dönümü Fotoğraf: Stringer

Mısır'da 25 Ocak devriminin 3. yıldönümünde güvenlik güçleri darbe karşıtlarına sert müdahalelerde bulundu. Kahire'nin Alf Maskan semtinde, güvenlik güçleri darbe karşıtlarına gerçek mermi kullandığı görüldü. (Stringer - Anadolu Ajansı)

Meclis'e yürümek isteyen gruba polis müdahale etti Fotoğraf: SEBAHATDİN ZEYREK

Ankara'da, Ergenekon ve Balyoz davaları kapsamında Silivri ve Hasdal cezaevlerinde bulunan "yurtseverlerin" tutukluluklarının sona erdirilmesi talebiyle, Meclis'e yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. (SEBAHATDİN ZEYREK - Anadolu Ajansı)

Endonezya'da yanardağ dehşeti Fotoğraf: Kharisma Tarigan

Endonezya'nın batısında yer alan Sinabung yanardağındaki hareketliliğin artmasının ardından yeni patlamalar yaşandı. Ölü ve yaralıların olduğu bildirilen patlama alanında sivil savunma ekipleri arama kurtarma çalışmaları yaptı. Bölge yoğun bir kül tabakasıyla kaplandı. (Kharisma Tarigan - Anadolu Ajansı)

Pakistan'da kış Fotoğraf: Metin Aktas

Topraklarının büyük kısmında Güney Asya'nın tipik nemli ve tropikal iklimi hakim olan Pakistan'ın kimi yerlerinde kış aylarında sıcaklık ortalamaları 15 derecelerde seyretse de ülkenin kuzeyinde soğuk hava etkisini gösteriyor. Kar yağışı görülmesede tek haneli rakamlara kadar gerileyen hava sıcaklıkları,soğuklara alışık olmayan kimi Pakistanlıları zorluyor. Ravalpindi kentindeki kömürcüler bugünlerde daha fazla mesai yapıyor. (Metin Aktas - Anadolu Ajansı)

Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki olaylar Fotoğraf: Nacer Talel

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde, Orta Afrika ve Çad uyruklu yaklaşık bin Müslümanın, uçaklarla ülkede yürütülen "etnik temizlik" operasyonlarından kurtulmak için Bangui Havaalanı'ndan Çad, Kamerun ve Nijerya'ya tahliye edildiği bildirildi. Orta Afrika Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren yardım kuruluşlarının raporlarına göre, Hristiyan Anti-Balaka militanlarının uyguladığı şiddet nedeniyle geçen yılın sonlarından bu yana yaklaşık 50 bin Müslüman kara ve hava yolunu kullanarak komşu ülkelere tahliye edildi. (Nacer Talel - Anadolu Ajansı)

Ukrayna'nın doğusundaki gelişmeler Fotoğraf: Burak Akbulut

Rusya yanlılarının eylemleriyle gündeme gelen Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk kentinde Ukrayna yanlıları Özgürlük Parkı'nda gösteri yaptı. (Burak Akbulut - Anadolu Ajansı)

Halep'te "varil bombası'' saldırıları - Şiar bölgesi Fotoğraf: Ahmed Muhammed Ali

Suriye ordusuna ait helikopterlerin Halep'te muhaliflerin kontrolünde olan Sahur, Şiar, Haydariye ve Salihiyyin bölgelerine "varil bombası'' ile saldırması sonucu 4'ü çocuk 24 kişinin öldüğü bildirildi. (Ahmed Muhammed Ali - Anadolu Ajansı)

Mısır'da gösteriler Fotoğraf: İbrahim Ramadan

Mısır'da, Darbeyi Red ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak Hareketi'nin çağrısı ile "ABD ve siyonistler bizi yönetemez" adı altında Kahire, İskenderiye ve Beni Suveyf'te düzenlenen gösterilere polis müdahale etti. (İbrahim Ramadan - Anadolu Ajansı)

Gazzeli çocuklar Japonya'daki felaketi unutmadı Fotoğraf: Mustafa Hassona

Gazzeli çocuklar, Japonya'da 11 Mart 2011'de yaşanan deprem ve tsunami felaketini anmak amacıyla uçurtma uçurdu. (Mustafa Hassona - Anadolu Ajansı)

Kırım'da gerginlik sürüyor Fotoğraf: bulentdoruk

Kırım'da süren karışıklıklardan dolayı yapılan eylemler devam ediyor. Kırım Özerk Cumhuriyeti Parlementosu önünde bir grup, Rusya'ya destek eylemi gerçekleştirdi. Bu sırada FEMEN üyesi iki kadın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in politikalarını protesto etmek amacıyla eylem yaptı. Eylemciler güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. (Bülent Doruk - Anadolu Ajansı)

instagram_banner

Follow us on Instagram for the most striking images from the very center of life in the air and the land, in Turkey and the rest of the World.