Vijesti o AA, Arhiva

Turska: Snimatelji Anadolu Agency osvojili četiri nagrade na takmičenju "Zoom"

Na ovogodišnjem takmičenju, od 86 prijavljenih video snimaka, 21 se našlo u finalnom dijelu takmičenja.

01.04.2015 - Update : 01.04.2015

ANKARA (AA) - Snimatelji Anadolu Ajansı (AA), na 20. Međunarodnom takmičenju "Zoom" u oblasti videosnimaka, koje je organizovalo Udruženje snimatelja Turske (THKD), u tri različite kategorije su osvojili četiri nagrade, javlja Anadolu Agency (AA).

Ceremoniji dojele nagrada najboljim snimateljima prisustvovao je i turski ministar omladine i sporta Akif Cagatay Kilic i veliki broj visokih zvaničnika i gostiju.

Kilic je u kategoriji "Vijest godine" nagradu za prvo mjesto dodijelio snimatelju televizije "ATV" Taskinu Uralu za videosnimak pod naslovom "Ostavljena kamera". U istoj kategoriji drugo mjesto je osvojio snimatelj AA Kasim Sakalli, dok je treće mjesto osvojio novinar AA u Gazi Hassam Keshta.

U kategoriji "Slobodnih vijesti" prvo mjesto je osvojio snimatelj "Show TV" Ibrahim Kordemirci, drugo snimatelj "Kanala A" Kazim Ozbek, a treće mjesto snimatelj AA Anil Kuru.

Specijalnu nagradu je, između ostalih, primio i zamjenik direktora ureda AA u Istanbulu Sabri Celebioglu.

Na ovogodišnjem takmičenju od 86 prijavljenih videosnimaka, 21 se našao u finalnom dijelu takmičenja. Kvalitet videosnimaka ocjenjivalo je 2.400 novinara iz Turske i osam zemalja svijeta.