Yeşilhat Hakkında


     Anadolu Ajansı ailesi, dünyamızda her geçen gün daha da ciddileştiğini gördüğümüz iklim değişikliği ve çevre sorunlarına karşı büyük bir duyarlılığa sahip. Çevre konularına yönelik toplumsal farkındalığı artırma sorumluluğumuzun bilinciyle Çevre Haberleri Editörlüğü birimini hayata geçirdik. 

     Yeşilhat adını verdiğimiz bu birimimiz, güncel çevre haberlerinin yanı sıra yeni medya araçlarını kullanarak özel haberler, derinlemesine hazırlanmış dosyalar üretirken konunun uzmanı isimlerle röportajlar yapacak. 

     Haberlerimizde küresel ısınma, iklim değişikliği ve çevre kirliliği genelinde çevre sorunlarını ortaya koymanın yanı sıra çözüm önerileri getirmeyi, bu kapsamda hem bireysel farkındalık yaratmayı hem de ilgili kurum ve kuruluşları çözüm odaklı düşünmeye sevk ederek harekete geçilmesini sağlamayı öncelikli hedef olarak belirledik.

    Çalışmalarımızın, sorunların çözümünde belirleyici olmasını temenni ederken başarı öykülerine yer vermeyi de önemsiyoruz. 

    Çevre sorunlarını dert edinen herkese en sade, anlaşılır ifadelerle ulaşmak için yoğun bir mesai harcayacağımızı vurgulamak isteriz. 

    Yeşilhat birimimizin, daha yaşanabilir bir dünya için verilen mücadeleye katkısı olacağını umuyoruz.KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR